PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyski radny chce przyjąć uchodźców z Syrii. Błaszczak: proponuję, żeby przyjął rodzinę czeczeńską

  • PAP/KDS    29 czerwca 2017 - 17:51
Świętokrzyski radny chce przyjąć uchodźców z Syrii. Błaszczak: proponuję, żeby przyjął rodzinę czeczeńską
Grigor Szaginian, radny sejmiku świętokrzyskiego chce przyjąć pod swój dach rodzinę uchodźców z Syrii (fot. facebook.com Grigor Szaginian)

Radny sejmiku świętokrzyskiego w specjalnym liście skierowanym do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zadeklarował gotowość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. - Proponuję panu radnemu, żeby przyjął rodzinę czeczeńską; to też są ludzie, którzy mają status uchodźcy - skomentował sprawę szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Radny świętokrzyskiego sejmiku, Grigor Szaginian (PO), wystosował w poniedziałek (26 czerwca) list do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którym zadeklarował chęć przyjęcia pod swój dach rodziny uchodźców z Syrii. O sprawie napisało "Echo Dnia".

Na czwartkowej konferencji prasowej minister Błaszczak był pytany o prawidłowość takiego trybu występowania do MSWiA o zgodę na przyjęcie uchodźców. "Nie ma takiej procedury" - podkreślił minister.

"Proponuję panu radnemu, żeby przyjął rodzinę czeczeńską z ośrodka pod Górą Kalwarią. To też są ludzie, którzy mają status uchodźcy. Proszę bardzo, jeżeli chce taki gest zrobić, to ci ludzie oczekują pomocy, można to przeprowadzić w ten sposób" - powiedział.

Radny Szaginian mówił, że swoją deklaracją chciał pokazać, że w sprawie uchodźców potrzebne są "konkretne rozwiązania". Podkreślił, że rodzinę z Syrii chce przyjąć na własny koszt. Dodał też, że w związku ze sprawą, spotyka się z ogromną falą hejtu w intrenecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)