PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Przekroczony stan alarmowy na Kamiennej w Wąchocku

  • PAP/JS    5 maja 2017 - 20:09
Świętokrzyskie: Przekroczony stan alarmowy na Kamiennej w Wąchocku
Stany ostrzegawcze przekroczone zostały w siedmiu punktach pomiarowych (fot. zdj. ilustracyjne)

W województwie świętokrzyskim nadal obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Stan alarmowy przekroczony jest na rzece Kamiennej w Wąchocku, a stany ostrzegawcze w siedmiu miejscowościach.
Stany ostrzegawcze przekroczone zostały w siedmiu punktach pomiarowych: na Kamiennej w Bzinie o 12 cm, w Brodach Iłżeckich o 6 cm, na Koprzywiance w Koprzywnicy o 20 cm, w Staszowie na czarnej o 3 cm, na Nidzie w Pińczowie o 21 cm, a w Morawicy na Czarnej Nidzie o 26 cm. Na Łagowiance w miejscowości Mocha poziom wody wynosił 397 cm, przekraczając stan ostrzegawczy o 27 cm.

Od czwartku (4 maja) w województwie świętokrzyskim obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Na piątkowe popołudnie synoptycy przewidują kolejne opady deszczu i burze. "Według prognoz od godz. 15 do 19 w regionie przewidziane są burze z gradem. Opady deszczu miejscami mogą być intensywne. W niektórych miejscach może spaść do 20 mm deszczu. Może to wpłynąć na podniesienie się poziomu wody w rzekach, możliwe są także lokalne podtopienia" - powiedział Szeląg. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.