PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Śnieg uszkodził linie energetyczne. Mieszkańcy bez prądu

  • PAP/AT    1 grudnia 2017 - 09:03
Świętokrzyskie: Śnieg uszkodził linie energetyczne. Mieszkańcy bez prądu
Świętokrzyscy strażacy interweniowali w związku z atakiem zimy 212 razy (fot.shutterstock)

Po opadach śniegu w piątek (1 grudnia) rano w woj. świętokrzyskim ponad 9 tys. odbiorców pozostawało bez prądu.
Po intensywnych opadach śniegu jakie występowały W woj. świętokrzyskim do czwartkowego (30 listopada) wieczora, w piątek rano energia elektryczna nie docierała do ponad 9 tys. odbiorców – poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach.

Jak powiedział dyżurny centrum Krzysztof Koźmiński, wg. stanu na godzinę 5.30 uszkodzonych było 70 linii średniego napięcia i 409 stacji transformatorowych. Najwięcej uszkodzeń linii było w powiecie kieleckim.

Do piątku rano świętokrzyscy strażacy interweniowali w związku z atakiem zimy 212 razy - najczęściej usuwali z dróg połamane pod naporem śniegu drzewa i ich konary.

Czytaj też: Tysiące mieszkańców bez prądu po opadach śniegu

Wszystkie główne drogi w regionie - krajowe i wojewódzkie - są przejezdne. Ich jezdnie są czarne i mokre. Miejscami, głównie na trasach wojewódzkich, zalega błoto pośniegowe.

Wg informacji uzyskanych w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w nocy na trasach pracowało 6 pługów i 38 piaskarko-solarek. Nad ranem w Woli Morawickiej na DK nr 73 na samochód przewróciło się drzewo - w zdarzeniu nikt nie ucierpiał; krótko występowały utrudnienia w ruchu.

Z kolei na trasach wojewódzkich o godz. 6 pracowało 28 pojazdów do zimowego utrzymania dróg. Trudności z płynnym przemieszczaniem się po trasach miały - w miejscach gdzie występowały oblodzenia - samochody ciężarowe, ale trasy nie były zablokowane - poinformowano w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Temperatura w regionie waha się od 0 do 2 stopni Celsjusza. Synoptycy nie przewidują w piątek opadów śniegu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.