PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Wniosek o odwołanie starosty starachowickiego

  • TK    5 marca 2018 - 15:02
Świętokrzyskie: Wniosek o odwołanie starosty starachowickiego
Danuta Krępa pełni funkcję starosty od stycznia 2017 roku (Fot. powiat.starachowice.pl)

Grupa radnych powiatu starachowickiego, złożyło wniosek o odwołanie Danuty Krępy z funkcji starosty. Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się na najbliższej sesji rady powiatu 29 marca.
Pod wnioskiem o odwołanie podpisało się 8 radnych z liczącej 21 osób rady. Było to 7 członków klubu Polskie Stronnictwo Ludowe oraz jeden radny niezależny - Cezary Berak.

Autorzy wnioski argumentują, że pod wodzą Danuty Krępy powiat starachowicki "zamiast rozwijać się został uwikłany w wewnętrzne rozgrywki polityczne jednej partii, których efektem jest brak od 6 miesięcy dyrektora w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach". Ponadto wytykają obecnej staroście błędy przy podejmowaniu decyzji, spadek nakładów na inwestycje oraz pogorszenie dostępu do świadczeń zdrowotnych.

Czytaj także:Oto podział komisarzy wyborczych dla miast i powiatów

"Wniosek Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz radnego Cezarego Beraka w sprawie odwołania mnie z funkcji Starosty Starachowickiego to kolejny przykład politycznego awanturnictwa totalnej opozycji wobec działań podejmowanych na rzecz i dla dobra mieszkańców Powiat Starachowickiego. To próba zaistnienia w opinii publicznej w sytuacji, kiedy nie ma się nic do zaproponowania. Zarzuty zawarte we wniosku nie mają potwierdzenia w rzeczywistości." - odpowiedziała w specjalnym oświadczeniu Danuta Krępa.

Zgodnie z przepisami do odwołania starosty z funkcji potrzebnych jest 3/5 ustawowej liczby głosów. W przypadku powiatu starachowickiego za odwołaniem musiałoby zagłosować 13 radnych.

Danuta Krępa (PiS) została radną w styczniu 2017 roku. Zastąpiła na stanowisku odwołanego Dariusza Dąbrowskiego (PSL). Przez pierwsze dwa lata bieżącej kadencji koalicję rządzącą tworzyły kluby PiS i PSL. W grudniu 2016 r. doszło do zerwania współpracy i złożenia wniosku o odwołanie Dąbrowskiego. Jednocześnie PiS zawiązał koalicję z lokalnym klubem Razem dla Mieszkańców.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.