PARTNER PORTALU
 • BGK

Sylwia Kowalska samorządowcem roku województwa kujawsko-pomorskiego

 • PortalSamorzadowy.pl    20 lutego 2017 - 00:01
Sylwia Kowalska samorządowcem roku województwa kujawsko-pomorskiego
Sylwia Kowalska, radna Torunia.

Sylwia Kowalska, radna Torunia, została wybrana przez czytelników PortalSamorzadowy.pl najlepszym samorządowcem województwa kujawsko-pomorskiego w 2016 r.
Sylwia Kowalska jest radną od roku 2012. Współzałożycielka ruchu miejskiego Czas Mieszkańców (z jego ramienia została radną miejską i przewodniczącą klubu) oraz Toruńskiej Fundacji Stare Miasto, z którą współorganizowała projekt rewitalizacji Starego Miasta “Restart”. Wcześniej jako radna okręgu aktywnie pracowała na rzecz Starego Miasta. Członkini Stowarzyszenia Jakubskie Mokre.

Urodzona w r. 1977. Absolwentka Politycznej Szkoły Liderów. Pełniła funkcję dyrektora w agencji reklamowej, jako menedżerka pracowała dla międzynarodowej korporacji, aktualnie menedżerka restauracji. Organizatorka i producentka imprez masowych, teledysków, sztuki teatralnej. Współpracowała przy projekcje „Motylkowe szpitale” z fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”, współorganizatorka z Polskim Czerwonym Krzyżem obozów dla dzieci z rodzin patologicznych, współpracowała z ośrodkiem opieki paliatywnej w Toruniu.

Od wielu lat zaangażowana w działania na rzecz miasta i jego mieszkańców. Miłośniczka zwierząt, jogi i roweru.

Głosowanie na samorządowca 2017 r. już się rozpoczęło

Głosowanie w plebiscycie „Wybierz samorządowca roku 2016 r.” zakończyło się 10 lutego, ale wszystkie głosy późniejsze nie będą stracone. Zostaną zaliczone „na konto” kolejnej edycji plebiscytu - na samorządowca roku 2017.

Serwis, gdzie na bieżąco można oceniać i komentować pracę rajców, prezydentów, marszałków i burmistrzów miast funkcjonuje od wyborów samorządowych w 2014 r. Każdy profil to opis wraz z krótką notą biograficzną (każdy radny może nadesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl także swoje zdjęcie i dodatkowe informacje o swojej osobie). W ocenianiu poparcia dla działań samorządowców w czasie pomagają aktywne wykresy.

Założenie serwisu było takie, by dać czytelnikom miejsce, forum do dzielenia się opiniami na temat prezydentów i radnych wszystkich miast tzw. prezydenckich. Od początku serwis cieszy się dużą popularnością, a z czasem zaczął się rozrastać o kolejne miasta - burmistrzowskie, z których otrzymaliśmy wyraźną prośbę samorządowców, by dołączyć ich do bazy. Obecnie w naszej bazie znajduje się blisko 180 miast oraz samorządy wojewódzkie. Dla Warszawy, z racji jej stołeczności zamieszczono profile nie tylko radnych miejskich, ale też radnych wszystkich warszawskich dzielnic. Serwis rozrósł się także o składy wszystkich szesnastu sejmików wojewódzkich.

Jeśli chcecie, by profile rad i z waszych samorządów (w tym także powiatów, o które w 2017 r. szczególnie chcemy rozbudować serwis) zostały dołączone do bazy, czekamy na zgłoszenia. Aby zgłoszenie zostało uwzględnione powinno zawierać notkę biograficzną burmistrza/wójta/starosty oraz pełny skład rady z krótkimi opisami (data urodzenia, przynależność klubowa, funkcje w radzie, praca w komisjach) i ewentualnie zdjęciami. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl z tytułem wiadomości: NOWA RADA W SERWISIE OCEŃ RADNYCH.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Maryla Zaliszewska, 2017-04-12 07:55:39

  Wspaniała kobieta, wspaniała radna. Jedyna w tym mieście, która nie zapomniała o mieszkańcach po wyborach.
 • uccig, 2017-03-04 18:15:28

  Jedną z odmian dysfunkcji jest patologia – określa się nią najpoważniejsze formy przemocy w rodzinie takie jak przemoc fizyczna, wykorzystywanie seksualne, alkoholizm, narkomania. O tym, czy daną rodzinę można uznać za patologiczną, decyduje skala zaburzeń w jej funkcjonowaniu. I niestety ale takie ...rodziny istnieją Januszu.  rozwiń
 • Janusz, 2017-02-22 08:45:11

  Rodziny patologiczne? A co to takiego?