PARTNER PORTALU
 • BGK

Szczecin: Afera melioracyjna. Poseł PiS chce dymisji marszałka, ten odpowiada

 • AW    20 listopada 2017 - 14:51
Szczecin: Afera melioracyjna. Poseł PiS chce dymisji marszałka, ten odpowiada
Olgierd Geblewicz marszałek woj. zachodniopomorskiego (fot.arch.)

- Donosy do prokuratury stały się swoistą praktyką polityków PiS – komentuje marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz w odpowiedzi na zarzuty posła Zaremby o odpowiedzialności władz regionu w związku z finansowanymi nieprawidłowościami w samorządowej jednostce.
• - Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego musiał wiedzieć o malwersacji pieniędzy w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie – twierdzi poseł PiS Krzysztof Zaremba.

• Podczas poniedziałkowej (20 listopada) konferencji poinformował o złożeniu zawiadomienia w tej sprawie do prokuratury.

• Zarząd regionu z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem na czele działania parlamentarzystów PiS nazywa „brudną kampanią samorządową”.


Parlamentarzyści PiS sugerują, że marszałek Olgierd Geblewicz (PO) jest odpowiedzialny za działania zorganizowanej grupy przestępczej w woj. zachodniopomorskim.

- Złożyłem dziś zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego, oraz jego zastępcę Jarosława Rzepę - mówił podczas konferencji (20 listopada) poseł Krzysztof Zaremba z PiS.

Jak dodał, chodzi o niedopełnienie przez nich obowiązków nadzoru nad działalnością Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji. - Dochodziło tam m.in. do ustawiania przetargów i wyłudzania dotacji unijnych – kontynuował Zaremba.

Jego zdaniem marszałek i jego zastępca powinni się podać do dymisji.

Na odpowiedź samego marszałka nie trzeba było długo czekać,

- Dzisiejszą konferencją poseł Krzysztof Zaremba zainaugurował brudną polityczną kampanię samorządową. Należy się spodziewać, że cała kampania samorządowa PiS-u w 2018 roku będzie prowadzona pod znakiem insynuacji oraz używania służb specjalnych i prokuratury. Zarząd województwa wyraża nadzieję, że prokuratura nie ulegnie tego typu naciskom politycznym – napisał Olgierd Geblewicz w oświadczeniu

Jak podkreśla, w analizowanym okresie w ZMiUW przeprowadzono kilkadziesiąt kontroli, w tym kilka kompleksowych, zarówno ze strony Urzędu Marszałkowskiego, jak i organów państwowych (NIK), które kończyły się pozytywną oceną pracy jednostki.

- Pan poseł nie przytoczył żadnym dowodów na poparcie tezy, że członkowie zarządu województwa mogli wiedzieć o nieprawidłowościach w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych, wykrytych dzięki działaniom operacyjnym służb - komentuje marszałek.

Jego zdaniem donosy do prokuratury stały się swoistą praktyką polityków PiS.

Przypomnijmy, w tzw. aferze melioracyjnej w październiku br. z zarzutami było łącznie ponad 30 osób, wśród których są m.in. pracownicy jednostek terenowych Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i przedsiębiorcy z regionu. Śledczy podali wtedy, że nieprawidłowości w realizacji inwestycji prowadzonych przez Zarząd Melioracji dotyczyły co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset mln zł.

"Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, jest wojewódzką samorządową jednostką budżetową finansowaną przez Województwo Zachodniopomorskie" - czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia. "Przedmiotem działania tej jednostki jest wykonanie w imieniu województwa zachodniopomorskiego i marszałka województwa zadań z zakresu administracji rządowej i samorządowej" - napisano.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • spostrzegawczy, 2017-12-15 08:15:27

  ciekawe czy zamknęli kogoś z oddziału w koszalinie tam były bardzo duże pieniądze,a większość przetargów wygrywał różycki z tucholi
 • wania, 2017-12-15 08:09:33

  Do Anna: pasżła won w kibieni mater
 • supermax, 2017-11-22 14:53:34

  Brawo dla Posła Zaremby. Jego Dziadek był pierwszym Prezydentem Miasta wyzwolonego Szczecina i wie co robi. Gdyby tego nie zrobił, to pohańbił by siebie i Dziadka. Niech ktoś wreszcie ruszy ten PO-wsko PSL-owski beton w Szczecinie.