PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin buduje schronisko dla zwierząt

  • JS    31 marca 2017 - 21:03
Szczecin buduje schronisko dla zwierząt
Miasto zakłada, że budowa schroniska zostanie ukończona w marcu przyszłego roku (fot.pixabay.com)

Wiceprezydent Marcin Skwierawski podpisał umowę na budowę nowej siedziby schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sopocie przy ul Malczewskiego.
Miasto zakłada, że budowa schroniska zostanie ukończona w marcu przyszłego roku. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych 7 budynków w tym budynek administracyjny, zaplecza techniczno-gospodarczego, opieki weterynaryjnej (w tym mały szpital dla zwierząt dedykowany dla zwierząt schroniska), budynek zaplecza dla obsługi schroniska, dwa budynki zespołów boksów dla psów, jeden budynek zespołu boksów dla kotów oraz woliera dla ptaków.

Teren schroniska o pow. około 0,8 ha, zostanie ogrodzony i wyposażony w monitoring. Dodatkowo powstanie 10 miejsc postojowych, dedykowanych dla wolontariuszy oraz gości schroniska.

Z uwagi na zmianę przepisów prawa uniemożliwiających rozbudowę będącego w nienajlepszym stanie obiektu w obecnym miejscu, miasto po konsultacjach z mieszkańcami zdecydowało o wybudowaniu nowoczesnego domu bezpańskim zwierzętom przy ulicy Malczewskiego.

„To mieszkańcy Sopotu wskazali lokalizacje schroniska dla zwierząt w konsultacjach społecznych, które odbyły się w 2015 roku. Wzięło w nich udział ponad 2,5 tys. mieszkańców naszego miasta. Zdecydowana większość  opowiedziała się za lokalizacją przy ul. Malczewskiego. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą odwiedzali to miejsce i angażowali się jako wolontariusze” – informuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.