PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin chce przekazać 400 tys. zł pomocy dla mieszkańców gminy Czersk

  • PAP/KDS    18 sierpnia 2017 - 16:27
Szczecin chce przekazać 400 tys. zł pomocy dla mieszkańców gminy Czersk
- Dla nas to symboliczna złotówka od każdego mieszkańca Szczecina - poinformował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina (fot. UM Gniezno)

400 tys. zł chce przekazać Szczecin na pomoc mieszkańcom gminy Czersk, którzy ucierpieli w wyniku gwałtownych burz. Wniosek o przyznanie pomocy finansowej trafi pod głosowanie na najbliższej sesji rady miasta.
- Kilka dni temu przez nasz kraj przeszła nawałnica. W jej wyniku doszło do gigantycznych strat. Nas ominęła, ale inni nie mieli tyle szczęścia. Chcąc pomóc koleżankom i kolegom samorządowcom, chcemy przekazać 400 tys. zł. Dla nas to symboliczna złotówka od każdego mieszkańca Szczecina - napisał w piątek na jednym z portali społecznościowych prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Dodał, że jest w stałym kontakcie z burmistrz Czerska Jolantą Fierek. 

Biuro prasowe szczecińskiego magistratu poinformowało media, że "pomoc finansowa, jaką miasto ma zamiar przekazać, udzielona będzie w postaci dotacji celowej z przeznaczeniem na naprawę oświetlenia ulicznego, ścieżki rowerowej, infrastruktury drogowej i chodników".

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wskutek nawałnic zginęło 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek, ok. 50 osób doznało różnego rodzaju obrażeń. Wichura zniszczyła wiele domów i tysiące hektarów lasów. W sumie w całej Polsce zginęło sześć osób. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.