PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: Daniel Wacinkiewicz nowym zastępcą prezydenta, będzie odpowiadał za relacje z mieszkańcami

  • MN    21 lutego 2017 - 13:17
Szczecin: Daniel Wacinkiewicz nowym zastępcą prezydenta, będzie odpowiadał za relacje z mieszkańcami
Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, ma nowego zastępcę. (fot. krzystek.pl)

• Daniel Wacinkiewicz został nowym zastępcą prezydenta Szczecina.

• Będzie odpowiadał za rozwój miasta i relacje z mieszkańcami.

• Zastąpi Piotra Mynca, który zostaje doradcą prezydenta ds. polityki przestrzennej.
Daniel Wacinkiewicz został zastępcą prezydenta ds. rozwoju i relacji z mieszkańcami. Jak mówi prezydent Szczecina Piotr Krzystek, to jedno z nielicznych takich stanowisk w Polsce. 

- Urząd cały czas się zmienia, dostosowujemy się do nowych czasów – mówi Piotr Krzystek. - Chcemy jeszcze bardziej wyjść do mieszkańców, zwiększyć ich zaangażowanie i udział w rozwoju miasta - dodaje.

Jednym z głównych zadań Daniela Wacinkiewicza będzie opracowanie i wdrożenie nowej formuły budżetu partycypacyjnego (w tym Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego).

- Prof. Daniel Wacinkiewicz jest specjalistą od nowoczesnego samorządu, habilitował się w 2016 pisząc o zaspokajaniu potrzeb wspólnot samorządowych, jest praktykiem, współpracujemy ze sobą od dawna - zaznaczył Krzystek.

Zmiany w składzie doradców i strukturze organizacyjnej UM

Zmiany zaszły także w gronie doradców. Do tego składu wchodzi były już zastępca prezydenta Piotr Mync. Wynika to z faktu, że prezydent priorytetowo traktuje sprawy przestrzenne, szczególnie aktualizację studium oraz konkurs na zagospodarowanie terenu Łasztowni. Doradzaniem prezydentowi Krzystkowi m.in. w tych sprawach ma się zająć właśnie Piotr Mync.

Daniel Wacinkiewicz, doradca prezydenta ds. polityki przestrzennej. (fot. UM Szczecin)

Z grona doradców odchodzi z kolei Leszek Siwecki, który zajmował się m.in. sprawami współpracy ze środowiskiem sportowym. Będzie on pracował w Żegludze Szczecińskiej i odpowiadał za sprawy sponsoringowe w związku z finałem ragat TTSR 2017. Dotychczas wspierał te kwestie jako doradca.

Jak poinformował szczeciński magistrat, wraz ze zmianami w gronie kolegium i doradców, realizowana jest także reorganizacja w urzędzie miasta oraz zmiana w kompetencjach poszczególnych pionów merytorycznych. Wszelkie zmiany zaczną obowiązywać od 1 marca tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.