PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin. Nowoczesna przygotowuje się do wyborów samorządowych

  • PAP    31 stycznia 2018 - 16:23
Szczecin. Nowoczesna przygotowuje się do wyborów samorządowych
Widok na Szczecin. (fot. Shutterstock.com)

Szczecińska Nowoczesna podjęła uchwałę ws. rozmów nt. wspólnych list wyborczych do rady miasta "przynajmniej z PO" - powiedział w środę w Szczecinie poseł Nowoczesnej Piotr Misiło.
"Rada powiatu szczecińskiego Nowoczesnej w ubiegłym tygodniu podjęła uchwałę o tym, aby rozpocząć negocjacje nt. powołania wspólnych list wyborczych przynajmniej z PO, a może i w szerszym gronie, do rady miejskiej Szczecina, tak, aby skutecznie można było osiągnąć dobry wynik" - powiedział Misiło na konferencji prasowej.

"Tylko wspólne pójście szeroką opozycyjną grupą daje nam, może nie pewność i gwarancje, ale duże szanse na to, aby wynik wyborczy dla ugrupowań opozycyjnych względem PiS był na tyle dobry, aby można było współrządzić w radzie miejskiej" - dodał poseł.

Pytany, kiedy pojawią się nazwiska kandydatów na listy wyborcze, Misiło stwierdził, że rozmowy na ten temat z politykami PO już trwają.

Dopytywany o nazwisko kandydata na prezydenta Szczecina zapowiedział, że może on być znany za kilka tygodni.

"Może to być jeden z polityków PO: poseł Sławomir Nitras, poseł Arkadiusz Marchewka, poseł i b. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, zachodniopomorski marszałek województwa Olgierd Geblewicz. W Nowoczesnej mamy moją skromną osobę i pana prof. Zbigniewa Paszkowskiego" - oświadczył. "Rozmawiamy na ten temat, zobaczymy co się wydarzy, ale jesteśmy blisko" - zapowiedział Misiło.

We wtorek Państwowa Komisja Wyborcza, poinformowała, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Kadencja rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast upływa 16 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.