PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin. Nowoczesna zaprezentowała propozycje dla miasta

  • PAP/AH    10 kwietnia 2018 - 13:58
Szczecin. Nowoczesna zaprezentowała propozycje dla miasta
Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zaznaczyła, że Szczecin jest "pierwszym z wielu miast", gdzie Nowoczesna i PO mogły zaprezentować koalicję. (fot. Twitter)

Propozycje dotyczące rozwoju Szczecina m.in. w obszarach rozwoju gospodarczego miasta, opieki zdrowotnej, polityki senioralnej, kultury zaprezentowali we wtorek (10.04) politycy Nowoczesnej.
- To coś, co będzie naszym wkładem do wspólnego programu, który niebawem zaprezentujemy razem z PO - powiedział poseł Nowoczesnej Piotr Misiło na konferencji zorganizowanej przed szczecińskim magistratem.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zaznaczyła, że Szczecin jest "pierwszym z wielu miast", gdzie Nowoczesna i PO mogły zaprezentować koalicję. Jak przypomniała kandydatem na prezydenta miasta jest poseł PO Sławomir Nitras, a kandydatem na wiceprezydenta jest działacz Nowoczesnej Przemysław Słowik. - Jest to przykład wzorcowego modelu tej koalicji - stwierdziła Lubnauer.

Podkreśliła, że Nowoczesna ma własne zadanie w ramach tej koalicji. - Oczywiście PO ma swoje doświadczenia - my mamy swoją nowość, świeżość, dynamikę i pomysły. Chcemy zaprezentować je w postaci programu, który był budowany w oparciu o rozmowy z mieszkańcami, ale również działania ekspertów - powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Zaznaczyła, że Nowoczesna w każdym z miast, również w Szczecinie, przeprowadzała coś, co nazywa budowaniem mapy potrzeb mieszkańców. - To jest 2 tys. ankiet, to jest rozmowa z mieszkańcami na ulicach, to jest pytanie ich jakie rzeczywiste potrzeby widzą w tym mieście - wymieniała Lubnauer.

Misiło zaprezentował cztery obszary programu: Szczecin miastem kultury, Szczecin miastem zrównoważonego rozwoju, Zdrowy Szczecin - opieka zdrowotna i polityka senioralna, a także Rozwój gospodarczy czyli Szczecin miastem metropolitalnym.

W programie znalazły się m.in. propozycje: opracowania programu inwestycyjnego, wprowadzenia parytetu na stanowiskach zarządczych oraz zrównania płac kobiet i mężczyzn w jednostkach miejskich, współfinansowania in vitro, propozycje zmierzające do prowadzenia efektywnej gospodarki mieszkaniowej, uzdrowienia finansów samorządowych.

- Na naszym programie nie ma loga PO, to cechuje autonomiczne partie. W tej materii nasze stanowisko i PO jest absolutnie jednoznaczne - dodał Misiło.

Lubnauer była pytana, czy widziała rozwieszone w Szczecinie billboardy Sławomira Nitrasa. - Z tego co rozumiem poseł Nitras na razie informuje o swoich zamiarach. Uważam, że bardzo ważne jest, żeby wszyscy posłowie informowali, jakie mają zamiary w stosunku do swoich okręgów wyborczych - odpowiedziała. Dopytywana, czy nie jest to obchodzenie przepisów dotyczących kampanii wyborczej powiedziała, by pytać o to posła Nitrasa.

Dwa tygodnie temu w mieście zawisło 30 billboardów, na którym obok wizerunku Nitrasa można było przeczytać "Wspólnie, Szczecin, Nitras, Pomoc". Poseł zapewniał, że nie jest to jeszcze kampania wyborcza.

Na sprawę billboardów zwrócili uwagę radni miejscy i dziennikarze lokalnych mediów, pytając, czy nie jest to naruszenie przepisów stanowiących, że kampania wyborcza może się rozpocząć dopiero po ogłoszeniu przez premiera terminu wyborów samorządowych. Premier najwcześniej w połowie lipca, a najpóźniej w połowie sierpnia powinien ogłosić termin tegorocznych wyborów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • yaco68, 2018-04-11 18:30:56

    Wypierdalac z mojego miasta...
  • prawyobywatel, 2018-04-10 17:13:46

    Nitras na prezydenta Szczecina? He he, nie wierzę......