PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: Ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt z budżetu obywatelskiego

  • PAP/JS    27 stycznia 2017 - 19:41
Szczecin: Ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt z budżetu obywatelskiego
W tym roku w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowało nieco ponad 34 tys. mieszkańców, oddając prawie 95 tys. głosów. (fot. pixabay)

• Kompleks rekreacyjny i ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt - to niektóre z przedsięwzięć w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, które mieszkańcy miasta wybrali w głosowaniu do realizacji.
• W piątek (27 stycznia) szczecinianie poznali zwycięskie inwestycje.
W tegorocznej odsłonie budżetu obywatelskiego wybrano do realizacji 13 przedsięwzięć. Projekty podzielone były na ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe. Do zagospodarowania było 7 mln zł.

Spośród przedsięwzięć ogólnomiejskich mieszkańcy wybrali projekt budowy kompleksu rekreacyjnego w Puszczy Bukowej z boiskiem do tenisa ziemnego, dwoma boiskami do badmintona i bieżnią.

Z kolei, wśród dużych przedsięwzięć dzielnicowych wygrały: ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt i azyl na Prawobrzeżu, w północnej części miasta sensoryczny ogród zabaw, naprawa chodników w Śródmieściu, a w zachodniej części - budowa boiska wielofunkcyjnego.

Miasto zrealizuje także w dzielnicach osiem małych projektów, a wśród nich m.in. dodatkowe stacje roweru miejskiego, rewitalizację parku i ogród różany.

W tym roku w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowało nieco ponad 34 tys. mieszkańców, oddając prawie 95 tys. głosów. Szczecinianie wybierali ze 122 zgłoszonych projektów.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek powiedział dziennikarzom krótko po ogłoszeniu wyników, że chciałby, aby budżet obywatelski w przyszłości był stałym elementem budżetu miasta.

Miasto poinformowało także, że w związku z wysyłanymi SMS-ami, zachęcającymi do wybierania rozbudowy systemu roweru miejskiego wstrzymuje realizację tych projektów. SMS-y miała wysyłać firma Nextbike, która rozbudowywała w ubiegłym roku funkcjonujący w Szczecinie system roweru miejskiego.

Szczecinianie zadecydowali już po raz czwarty, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Trzecia edycja dysponowała pulą 6 mln zł, z których sfinansowano m.in. rozbudowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W poprzedniej mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. Pula budżetu wyniosła wtedy 5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.