PARTNER PORTALU
  • BGK

Szef MSWiA podpisał wnioski o wypłatę zasiłków dla po szkodowych przez orkan "Ksawery"

  • PAP/JS    9 października 2017 - 17:22
Szef MSWiA podpisał wnioski o wypłatę zasiłków dla po szkodowych przez orkan "Ksawery"
Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i strażacy-ochotnicy interweniowali ponad 11 tys. razy (fot. lubuska policja/twitter)

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podpisał wnioski o wypłatę pierwszych zasiłków dla poszkodowanych w wyniku nawałnic mieszkańców województw wielkopolskiego i lubuskiego - poinformował resort w komunikacie.
W pierwszej kolejności wypłacane będą zasiłki do 6 tys. zł przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Jak podało ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, łączna kwota wsparcia wynosi obecnie 435,5 tys. zł.

"Pierwsza transza zasiłków trafi do województw wielkopolskiego i lubuskiego. Ich mieszkańcy otrzymają odpowiednio: 123 tys. zł i 312,5 tys. zł. W pierwszej kolejności wypłacane będą zasiłki do 6 tys. zł przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb" - przekazano w komunikacie.

Wcześniej wnioski o udzielenie pomocy poszkodowanym skierowali do MSWiA wojewodowie wielkopolski i lubuski.

W wyniku działań orkanu "Ksawery" zginęły dwie osoby, a 39 odniosło obrażenia. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i strażacy-ochotnicy interweniowali ponad 11 tys. razy. W akcję na terenie całego kraju zaangażowało się niemal 42 tys. strażaków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.