PARTNER PORTALU
  • BGK

Szef MSWiA polecił wojewodzie pilne udanie się do Stalowej Woli

  • PAP/JS    20 października 2017 - 18:44
Szef MSWiA polecił wojewodzie pilne udanie się do Stalowej Woli
Atak miał miejsce w głównej alei galerii handlowej; obecnie pracuje tam ponad 13 patroli policji oraz prokurator (Fot. Stalowa Wola.pl)

W związku z wydarzeniami w Stalowej Woli szef MSWiA Mariusz Błaszczak polecił wojewodzie podkarpackiej pilne udanie się na miejsce zdarzenia - poinformował esort. W wyniku ataku nożownika w galerii handlowej zginęła jedna osoba; siedem zostało rannych.
Szef MSWiA zobowiązał wojewodę Ewę Leniart do zapewnienia pełnej opieki, zarówno lekarskiej, jak i psychologicznej wszystkim osobom poszkodowanym w wyniku zdarzenia. Szef MSWiA jest w stałym kontakcie ze służbami i jest na bieżąco informowany o sytuacji - podały służby prasowe resortu.

Do ataku doszło w piątek (20 października) po południu, w jednej z galerii handlowych w mieście. Napastnik został ujęty przez klientów galerii i przekazany policji. To 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Był trzeźwy i dotąd nienotowany. Motywy działania mężczyzny na razie nie są znane.

"Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart jest w drodze do Stalowej Woli; przed godz. 19 wojewoda m.in. z prezydentem miasta Lucjuszem Nadbereżnym będą w galerii handlowej, gdzie miał miejsce atak nożownika" - poinformował Kamil Kuśmider z PCZK w Stalowej Woli.

Kamil Kuśmider z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Stalowej Woli powiedział, że w mieście zebrał się sztab kryzysowy, który na bieżąco składa raporty wojewodzie. Jak dodał, na polecenie wojewody uruchomiony został też stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, który ma zapewnić ofiarom pomoc psychologiczną.

Kuśmider powiedział, że atak miał miejsce w głównej alei galerii handlowej; obecnie pracuje tam ponad 13 patroli policji oraz prokurator.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.