PARTNER PORTALU
  • BGK

Szef MSWiA: w woj. warmińsko-mazurskim zagrożenie wciąż realne

  • PAP/rs    30 października 2017 - 11:13
Szef MSWiA: w woj. warmińsko-mazurskim zagrożenie wciąż realne
W przypadku województwa warmińsko-mazurskiego akcja ratunkowa trwa - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. (Fot. mat. pras. MSWiA)

W sześciu województwach mamy już do czynienia z usuwaniem sutków nawałnic. W przypadku województwa warmińsko-mazurskiego akcja ratunkowa trwa. Zagrożenie wciąż jest realne; w razie potrzeby pomocy udzieli wojsko - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
W poniedziałek w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się odprawa z udziałem premier Beaty Szydło i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP z terenów dotkniętych skutkami wichur.

- W sześciu województwach mamy już do czynienia z usuwaniem sutków nawałnic. W przypadku województwa warmińsko-mazurskiego akcja ratunkowa trwa. Zagrożenie jest jeszcze wciąż realne. W związku z tym tam skoncentrowane są środki PSP, a także innych służb, które czuwają nad bezpieczeństwem - poinformował szef MSWiA.

Dodał, że wojewoda jest w kontakcie z Wojskiem Polskim. "Jeśli będzie taka potrzeba, również skorzystamy z pomocy Wojska Polskiego" - powiedział.

Jak poinformował Błaszczak, w wyniku świadczenia pomocy poszkodowanym, rannych zostało 6 osób; żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zawsze coś nowego, 2017-11-03 15:37:37

    To nawałnice mają sutki?