PARTNER PORTALU
  • BGK

Szef PO: Wygramy wybory samorządowe

  • PAP/AT    7 września 2017 - 09:07
Szef PO: Wygramy wybory samorządowe
Sprawdzimy naszą politykę w wyborach samorządowych - powiedział szef PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

Sprawdzimy moją politykę w wyborach samorządowych. Jestem optymistą i jestem przekonany, że wygramy te wybory - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
"Sprawdzimy naszą politykę, moją politykę w wyborach samorządowych (...) To będzie test dla mnie jako polityka, który jest odpowiedzialny za Platformę. Jestem optymistą i jestem przekonany, że wygramy te wybory" - ocenił w TVN24.

Pytany, czy nie jest mu przykro, że obecnie zajmuje trzecie miejsce wśród polityków do których Polacy nie mają zaufania zaznaczył, że w maju zajmował drugie miejsce w rankingu zaufania, zaraz po prezydencie Andrzeju Dudzie. "Teraz jestem z drugiej strony" - powiedział.

Ocenił, że może to być efekt "takiej twardej polityki, którą jako lider Platformy przyjął". "To zawsze wywołuje emocje"- zaznaczył.

Czytaj też: Wspólne listy opozycji przed wyborami samorządowymi. Tylko po co?

Schetyna odniósł się też do wypowiedzi posłanki PO Joanny Muchy, która na początku sierpnia pytana w wyborczej.pl. czy przed wyborami powstanie nowa partia, powiedziała: "Nie wiem, czy tak się stanie, jestem natomiast przekonana, że jest potrzeba, jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie i żeby jednak zwrócić się, czy pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, tych którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatnim czasie". Lider PO ocenił w czwartek, że ta wypowiedź posłanki była nieprecyzyjna. Według niego nie mówiła ona o własnej i nowej partii tylko o oczekiwaniu na nową jakość.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.