PARTNER PORTALU
  • BGK

Szefowa KBW nie będzie mogła sama podejmować decyzji?

  • PAP/AT    27 lutego 2018 - 07:36
Szefowa KBW nie będzie mogła sama podejmować decyzji?
Kompetencje szefowej Krajowego Bura Wyborczego zostały ograniczone uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej (fot.wikipedia.org/Adrian Grycuk)

Wskutek zmian w wewnętrznych statutach i regulaminach nowo wybrana przez resort administracji szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak nie będzie mogła tak łatwo przeprowadzić zmian personalnych. Do tego pojawi się nowe stanowisko "doradcy PKW", na które najprawdopodobniej nominowana zostanie... ustępująca szefowa KBW Beata Tokaj.
Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła nowe wewnętrzne przepisy ograniczające kompetencje szefowej Krajowego Biura Wyborczego, która za kilka dni ma objąć stanowisko - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Tuż przed zmianą szefowej Krajowego Bura Wyborczego jej kompetencje zostały ograniczone uchwałą (z 19 lutego br.) Państwowej Komisji Wyborczej - ustalił "DGP". To zagrożenie dla stosunków organów odpowiedzialnych za organizację i przeprowadzanie elekcji, które pojawiło się kilka przed wyborami samorządowymi - alarmują eksperci.

Wskutek zmian w wewnętrznych statutach i regulaminach nowo wybrana przez resort administracji szefowa KBW Magdalena Pietrzak nie będzie mogła tak łatwo przeprowadzić zmian personalnych. Do tego pojawi się nowe stanowisko "doradcy PKW", na które najprawdopodobniej nominowana zostanie... ustępująca szefowa KBW Beata Tokaj. Czym taki doradca będzie się zajmował, nie zostało dokładnie sprecyzowane - jedną z jego kompetencji będzie np. uczestniczenie w obradach PKW.

Takie zagrywki nie podobają się Prawu i Sprawiedliwości. Zdaniem polityków partii rządzącej to przedwczesna oznaka braku zaufania do Magdaleny Pietrzak ze strony PKW i KBW, a także próba jej ubezwłasnowolnienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rebus, 2018-02-27 13:21:32

    O to Jarosław już tak łatwo nie pomajstruje.