PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolny kierowca pomógł radnemu zabić psa

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce    24 sierpnia 2011 - 12:55
Szkolny kierowca pomógł radnemu zabić psa

Radny z Rudy Malenieckiej na oczach niepełnosprawnego mężczyzny zastrzelił bezdomnego psa. Pomagał mu w tym kierowca szkolnego autobusu.
Nie było przesłanek, żeby tego psa zabić, obaj popełnili przestępstwo – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Bezdomny pies mieszkał przy drodze. Mieszkańcy Maleńca starali się znaleźć dla niego dom, ale bezskutecznie. Zgłosili problem do urzędu gminy w Rudzie Malenieckiej, żeby urzędnicy znaleźli dla psa miejsce w schronisku.

Urzędnicy wysłali po zwierzę samochód. Pies nie chciał wsiąść do środka, więc poprosili o pomoc Norberta, 24-letniego niepełnosprawnego mężczyznę. Pies mu ufał.

W samochodzie jechał miejscowy radny, który przy okazji jest leśniczym i myśliwym, a także kierowca szkolnego autobusu zatrudniony przez gminę.

Niedługo potem zapłakany Norbert powiedział mieszkańcom, że radny psa zastrzelił na jego oczach.

Policja postawiła zarzuty kierowcy, a dziś ma je usłyszeć radny – informuje „Gazeta Wyborcza Kielce”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • MALINIAK, 2011-09-02 22:06:34

    Ja sądze że bardzo dobrze zrobili a jeśli ktoś sądzi inaczej to niech sie zaopiekuje tymi bezdomnymi psami pod sklepem w Maleńcu.Ludzie sie bali tego psa, był wielki i agresywny.Na szczęście zdążył zagryść tylko dwa mniejsze pieski a za ludzi jeszcze ne zdążył się zabrać.Dziękuję panu radnemu za to ...że już można bezpiecznie spacerować po Maleńcu.  rozwiń
  • silesia, 2011-08-24 18:10:46

    Kiedyś pan radny tez spotka takiego "miłosiernego" myśliwego. Rzyga.ć sie chce...