PARTNER PORTALU
 • BGK

Szydło: Niektóre samorządy PO i PSL spowalniają inwestycje na złość władzy

 • PAP/MN    17 listopada 2016 - 09:30
Szydło: Niektóre samorządy PO i PSL spowalniają inwestycje na złość władzy
Premier mówiąc o spowolnieniu inwestycji, zwraca też uwagę na zadłużenie samorządów. (fot. PTWP)

• Po pierwszym kwartale przyszłego roku dynamika wzrostu inwestycji powinna być dużo wyższa - powiedziała w czwartek (17 listopada) premier Beata Szydło.
• Jak dodała, jednym z powodów spadku inwestycji jest "spowolnienie w samorządach", które może mieć podłoże polityczne.
Podczas porannej rozmowy w RMF FM szefowa rządu była pytana m.in. o ostatnie dane z gospodarki, wskazujące na spadek inwestycji.

– Mamy problem w tej chwili, jeśli chodzi o realizację inwestycji, wynikający m.in. z tego powodu, że nasi poprzednicy nie pozostawili gotowych projektów, które moglibyśmy od razu, kiedy przejęliśmy władzę, realizować. Chodzi mi o inwestycje publiczne – wskazała.

– Teraz te projekty już są, są gotowe, inwestycje rozpoczęły się – podkreśliła premier.

Zdaniem Szydło innym powodem spadku inwestycji publicznych jest "spowolnienie w samorządach". Jak wskazała, samorządy nie realizują inwestycji w takim stopniu, jak przewidywał rząd.

– Słyszałam z różnych ust, źródeł i różnych stron Polski, że jest taka filozofia w niektórych samorządach, kierowanych przez Platformę i PSL, żeby na złość władzy nie realizować tych inwestycji tak, jak powinny one przebiegać zgodnie z harmonogramem – powiedziała.

Czytaj też: Jak samorządy radzą sobie z kontraktowaniem RPO? Są problemy

Wyraziła przy tym zdziwienie, gdyż - jak podkreśliła - każdy samorządowiec, który wie, że ma służyć swoim wyborcom, powinien budować m.in. drogi czy mosty.

Premier zaznaczyła też, że innym poważniejszym problemem samorządów jest to, że są one "dość mocno zadłużone, gdyż przez poprzednie lata kredytowano się, żeby realizować inwestycje".

– Poradzimy sobie z tym i ta dynamika wzrostu inwestycyjnego, myślę, że już po pierwszym kwartale 2017 r. będzie dużo wyższa – stwierdziła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (9)

 • Krakus, 2016-12-02 22:15:46

  a jednak (...) sobie po kasie na zlosc karlowi (...) nie ma granic.
 • tantus, 2016-11-28 12:09:42

  Charakterystyczna cecha dyktatorów. Jak coś idzie nie tak, trzeba wskazać winnego. Kiedyś byli Żydzi, dzisiaj samorządowcy.
 • nieudawajgreka, 2016-11-20 15:03:07

  Do mkmkmk: Słyszałeś dzwon, tylko nie wiesz gdzie on. A byłeś w Grecji ? Gdyby tak było w Polsce, jak w Grecji, to mielibyśmy tu Amerykę. A poza tym Rząd PiS-u, jest kompetentniejszy od Ciebie.