PARTNER PORTALU
 • BGK

Tadeusz Truskolaski przerwał uroczystości w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

 • KDS    2 sierpnia 2017 - 10:12
Tadeusz Truskolaski przerwał uroczystości w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Prezydent Białegostoku zdecydował o przerwaniu uroczystości z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (fot. facebook.com Wschodzący Białystok)

Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku przerwał wtorkowe (1.08) uroczystości z okazji upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powód? Sztandary ONR, które powiewały w tłumie mieszkańców. Prezydent prosił o ich opuszczenie. Bezskutecznie.
Na uroczystościach upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego, podobne jak w wielu miastach Polski, także w Białymstoku pojawili się ubrani w czarne koszulki działacze ONR. Mieli ze sobą również sztandary ONR. Właśnie przez ich udział prezydent Truskolaski zdecydował, się przerwać oficjalne obchody.

Wcześniej urzędnicy kilkakrotnie apelowali o schowanie sztandarów, przedstawiciele skrajnej prawicy jednak na te apele nie reagowali. Lokalne media donoszą, że konieczna była interwencja straży miejskiej, która również nie przyniosła skutku. 

- Uważam, że jest to uroczystość patriotyczna, powinny być wyłącznie sztandary biało-czerwone, a nie żadnych organizacji; ja jestem przeciwny, żeby brać udział w uroczystościach razem z ONR - czytamy na stronie Radia Białystok opinię Truskolaskiego.

Zupełnie inne spojrzenie na wtorkowe wydarzenia mają przedstawiciele ONR Brygada Polska. - Skandal! Prezydent Truskolaski szczuje nas Policją na Powstanie Warszawskie. Grożono nam, że jak nie odejdziemy to przerwą uroczystości... - napisali na Twitterze. 

Stanowczy krok Truskolaskiego w internecie przysporzył mu sporo pochwał. "Brawa dla pana Prezydenta. Zachował się jak na porządnego człowieka przystało.", "Panie Prezydencie, bardzo dobra postaw. tak trzymać!" - możemy przeczytać na Twitterze. 

W środę rano do tych komentarzy odniósł się sam Truskolaski, którzy podziękował za słowa wsparcia. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (4)

 • Gs, 2017-08-02 23:01:18

  Do sensei: Jak ktoś jest koziołkiem to dookoła widzi tylko matołki.
 • Grzegorz, 2017-08-02 16:33:08

  Sensowne działanie. Zawłaszczanie patriotyzmu przez narodowców i innych kiboli jest cokolwiek bezczelne.
 • Polak, 2017-08-02 16:23:56

  Bardzo dobra decyzja....sekować tych ....wszędzie..........