PARTNER PORTALU
  • BGK

Teresa Czerwińska ministrem finansów. Kto zajmie się budżetem?

  • MIW    9 stycznia 2018 - 14:40
Teresa Czerwińska ministrem finansów. Kto zajmie się budżetem?
Teresa Czerwińska do tej pory była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Teraz pokieruje tym resortem (fot. mat. Min. Finansów)

Przejmując stery w Ministerstwie Finansów Teresa Czerwińska zwolniła tym samym stanowisko podsekretarza stanu w resorcie. Z punktu widzenia samorządów ta zmiana jest o tyle istotna, że Czerwińska w Ministerstwie Finansów odpowiadała za budżet (przejęła schedę po Hannie Majszczyk).
- Dlatego interesuje mnie, kto teraz zajmie miejsce Teresy Czerwińskiej jako osoby odpowiedzialnej za finanse samorządów. To niełatwe stanowisko, wymagające dużego profesjonalizmu – mówi poseł Andrzej Maciejewski, przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Jego zdaniem nie jest wykluczone, że w nowej sytuacji jakieś przesunięcia zostaną dokonane w ramach obecnego kierownictwa resortu. Z kolei Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli bardziej skłania się ku tezie, że Czerwińska z pozycji minister finansów doglądać będzie budżetu.

Czytaj: Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce 2017

- Myślę, że doświadczenie nowej szefowej resortu i jej znajomość tematu będzie miało duży wpływ na strategię i funkcjonowanie ministerstwa – mówi Nadbereżny.

Przypomnijmy, że Ministerstwo finansów planuje przedstawić nowy projekt ustawy o finansach publicznych. W stosunku do wersji przedstawionej w kwietniu ubiegłego roku napłynęło w toku uzgodnień resortowych i konsultacji ze stroną samorządową tyle uwag i propozycji, że resort już jesienią ogłosił, iż większy sens będzie miało przygotowanie zupełnie nowego projektu niż poprawianie poprzedniej jego wersji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.