PARTNER PORTALU
  • BGK

Termin naboru na komisarzy wyborczych przedłużony

  • bad    15 lutego 2018 - 23:22
Termin naboru na komisarzy wyborczych przedłużony
100 komisarzy powoła na 5-letnią kadencję Państwowa Komisja Wyborcza. fot. www.trabkiw.ug.gov.pl

Do poniedziałku (19 lutego br.) został przedłużony termin, w którym kandydaci na komisarzy wyborczych mogą przesyłać wypełnione kwestionariusze elektroniczne do MSWiA.
Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, decyzja ta wynika z dużego zainteresowania kandydatów do pełnienia funkcji komisarzy wyborczych. Do tej pory do MSWiA wpłynęło 240 kwestionariuszy. Wydłużenie terminu sprawi, że więcej chętnych do pełnienia tej funkcji będzie mogło złożyć niezbędne dokumenty. To z kolei pozwoli wyłonić osoby, które mają najlepsze kwalifikacje.

Nie ulega zmianie termin nadsyłania dokumentów rekrutacyjnych pocztą tradycyjną (do 21 lutego). Niezmieniony pozostaje też termin składania aplikacji przez sędziów – kandydatów do pełnienia funkcji komisarzy wyborczych (do 26 lutego).

Zgodnie z nowymi przepisami 100 komisarzy powoła na 5-letnią kadencję Państwowa Komisja Wyborcza spośród osób przedstawionych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Do podstawowych zadań komisarzy wyborczych należy m.in. sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem prawa wyborczego, powoływanie terytorialnych i obwodowych komisji wyborczych czy przedkładanie sprawozdania z przebiegu wyborów, wraz z ich wynikami, Państwowej Komisji Wyborczej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.