PARTNER PORTALU
  • BGK

Timişoara nowym miastem partnerskim Lublina

  • JS    20 kwietnia 2016 - 21:53
Timişoara nowym miastem partnerskim Lublina

Kontakty pomiędzy obu miastami rozpoczęły się wraz z podpisaniem listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Lublinem i Timişoarą 18 marca 2013 roku (fot. mat. pras.)

• Prezydent miasta Lublina Krzysztof Żuk oraz przewodniczący rady miasta Piotr Kowalczyk podpisali dzisiaj (20 kwietnia) umowę partnerską pomiędzy Lublinem a rumuńskim miastem Timişoara.
• Jest to 25 miasto partnerskie Lublina.
Podczas wizyty w Rumunii, lubelska delegacja spotkała się także z przedstawicielami lokalnych
instytucji kultury oraz dyrektorem Izby Handlu, Przemysłu i Rolnictwa z Timişoary i okręgu Temesz.

Kontakty pomiędzy obu miastami rozpoczęły się wraz z podpisaniem listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Lublinem i Timişoarą 18 marca 2013 roku. Główne obszary współpracy pomiędzy miastami
obejmują takie dziedziny jak: kultura, sport, gospodarka i polityka społeczna. Ważnym aspektem, który miasta będą rozwijały, jest wymiana akademicka, a także realizacja wspólnych, europejskich
projektów. Lublin i Timişoara chcą wspólnie działać w obszarze promowania innowacji, zaawansowanej technologii i technologii informacyjnej.

Czytaj też: 500+: Rekordowa wypłata! 5500 zł dla jednej rodziny

Timişoara jest miastem, które rozwija się w bardzo dynamiczny sposób. Aktualnie jest drugim po Bukareszcie, najlepiej prosperującym ośrodkiem Rumunii. Inwestycji dokonują tu duże koncerny, jak Nestlé czy Procter&Gamble, a także produkująca opony firma Continental AG czy zajmująca się gazami technicznymi międzynarodowa firma Linde AG. Miasto jest również atrakcyjne turystycznie i posiada bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.