PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomasz Siemoniak: Listy PO w wyborach samorządowych będą otwarte na społeczników

  • PAP/EM    7 lutego 2017 - 14:29
Tomasz Siemoniak: Listy PO w wyborach samorządowych będą otwarte na społeczników
Wiceszef PO Tomasz Siemoniak. (fot. arch. Platformy Obywatelskiej)

Chcemy, by listy PO w wyborach samorządowych były otwarte dla przedstawicieli ruchów miejskich, dla społeczników, również dla ludzi, którzy są dziś daleko od polityki - zadeklarował podczas wtorkowego (7 lutego) spotkania z samorządowcami w Sejmie wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
Siemoniak, który w pod koniec stycznia został wybrany ma pełnomocnika PO ds. wyborów samorządowych, stwierdził, że nie wiadomo jeszcze kiedy odbędą się następne wybory samorządowe (obecna kadencja samorządu kończy się jesienią 2018 r. ). Zapewnił jednak, że Platforma będzie gotowa do tych wyborów "w każdym momencie", tak jak jest gotowa do referendum, które na koniec marca ma odbyć się w Warszawie.

"(Chcemy) to referendum wygrać i wraz z mieszkańcami pokazać jak ważna dla nich jest samorządność i decentralizacja" - zaznaczył wiceszef Platformy.

Siemoniak zadeklarował przy tym otwartość na współpracę z samorządowcami spoza PO. "Chcemy, przygotowując się do wyborów, prowadząc różne inicjatywy wyborcze, być maksymalnie otwarci na wszystkich samorządowców, niezależnie od tego do jakich partii czy stowarzyszeń należą" - powiedział polityk Platformy.

"Chcielibyśmy, żeby listy PO były otwarte dla ruchów miejskich, dla społeczników, dla ludzi, którzy dzisiaj być może działają daleko od polityki. Ta polityka przychodzi do nich niebezpiecznie blisko, jeżeli się nie zaangażują, to mogą być pozbawieni swoich kompetencji" - zaznaczył wiceszef PO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.