PARTNER PORTALU
  • BGK

Top 10. O tym najchętniej czytaliśmy w 2017 roku

  • KDS    30 grudnia 2017 - 06:00
Top 10. O tym najchętniej czytaliśmy w 2017 roku
Przygotowaliśmy zestawienie najchętniej czytanych tekstów w 2017 roku (fot. archiwum PTWP)

Zmiany w rządowym programie 500 plus, Paweł Kukiz oraz jego pomysł na samorządy, walka ze smogiem, pensje w administracji publicznej czy zmiany w Karcie nauczyciela. To kilka z tematów, które w mijającym roku cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników Portalu Samorządowego. Poznajcie nasze zestawienie 10 najpopularniejszych artykułów 2017 roku.
1. Paweł Kukiz: Ograniczmy liczbę kadencji i zlikwidujmy powiaty. "Służą obsadzaniu urzędników, pociotków i funkcjonariuszy"

Paweł Kukiz w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl mówił o konieczności likwidacji powiatów, które jego zdaniem służą tylko temu, żeby "poobsadzać urzędników, pociotków i funkcjonariuszy partyjnych, którzy ciągną kasę na swoje utrzymanie". Odniósł się też do kwestii dwukadencyjności w samorządach oraz istoty JOW-ów. 

2. Te drogi krajowe mają być gotowe w 2018 r. Sprawdź, co planuje GDDKiA

Sprawdziliśmy jakie inwestycje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zakończyć w 2018 r. Z opracowanego zestawienia wynika, że w przyszłym roku zakończy się budowa nowych dróg krajowych o łącznej długości ok. 468 km. Nowe drogi pojawią się w dwunastu województwach. Wartość kontraktów budowlanych na ich realizację to w sumie ponad 15,7 mld zł brutto.

3. Dopłaty do wymiany pieców, niska emisja, NFOŚiGW: Cała nadzieja w gminach

Okazuje się, że nic tak nie zachęca mieszkańców do wymiany ogrzewania na bardziej przyjazne środowisku, jak pieniądze. Bo przecież wymiana ogrzewania to wydatek – i to spory. Tymczasem to właśnie samorządy w swoich programach walki z niską emisją dysponują wsparciem dla przeciętnego Kowalskiego, o ile takie pieniądze uda im się pozyskać czy wysupłać z budżetu. Sprawdziliśmy na jakie dotacje i z jakich źródeł można liczyć w kwestii walki o czyste powietrze. 

4. 500 plus w 2017 r.: Od kiedy można składać wnioski? Co zmieni się w programie?

Zmiany we flagowym programie Prawa i Sprawiedliwości, czyli Rodzina 500 Plus, były jednym z najchętniej czytanych materiałów na naszym portalu. W tym roku rząd zdecydował się na "uszczelnienie" programu. W 2018 roku poznamy efekty jego pracy. 

5. Płace pracowników samorządowych w 2017 r. w górę

Podniesienie najniższego wynagrodzenia do 2 tys. zł brutto, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, rewaloryzacja płac w budżetówce miały oznaczać też wzrost płac w samorządach. 

6. Zmiany w urlopach zdrowotnych dla nauczycieli

Nowe zasady przyznawania urlopów dla poratowania zdrowia to jedna ze zmian, jakie dotknęły zapisy Karty Nauczyciela. Według nowych przepisów urlopu dla poratowania zdrowia można by udzielać na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową. ×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.