PARTNER PORTALU
 • BGK

Trwa referendum w Otwocku. Ważą się losy prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka

 • jk    11 grudnia 2016 - 15:15
Trwa referendum w Otwocku. Ważą się losy prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka
Zbigniew Szczepaniak zostanie odwołany? (fot.youtube.com)

• W Otwocku (mazowieckie) trwa referendum lokalne odwoławcze.
• Mieszkańcy zdecydują czy skrócić kadencję prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka.
Otwoccy radni większością głosów podjęli uchwałę o przeprowadzeniu w mieście referendum w sprawie odwołania prezydenta. Radni krytykowali prezydenta niemal od początku kadencji, swoją oceną jego pracy wyrazili nie udzielają mu absolutorium.

Referendum odwoławcze

To stało się podstawą do podjęcia uchwały o przeprowadzenie referendum odwoławczego, które ma miejsce dzisiaj. Lokale wyborcze zostały otwarte o 7.00. Głosowanie zakończy się o 21.00. Zagłosować można w 29 obwodowych komisjach wyborczych. W głosowaniu mieszkańcy odpowiadają na pytanie „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Zbigniewa Janusza Szczepaniaka, prezydenta miasta Otwocka przed upływem kadencji?”.

Aby w wyniku referendum Zbigniew Szczepaniak został odwołany ze stanowiska do urn musi pójść 8 tys. 676 mieszkańców, (ok 26 proc. uprawnionych do głosowania).

Stanowisko Szczepaniaka

Zbigniew Szczepaniak działania koalicji w radzie miasta nazwał „nieodpowiedzialną polityką na niekorzyść miasta i jego mieszkańców, służącą wyłącznie przejęciu stanowiska prezydenta”.

– Od początku kadencji radni manipulują informacjami, które mają przedstawić mnie w negatywnym świetle – bronił się Zbigniew Szczepaniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (10)

 • AOLKA, 2016-12-29 00:20:01

  w Polsce jest ponad 220o gmin - jak to sięe dzieje, że pod względem jakości zarządzania w pierwszej dziesiątce jest Jozefów , a sąsiadująca z tą gminą - Gmina Otwock jest w ostatniej dziesiątce ....i jaki udział ma w tym pan Szczepaniak ?
 • poka, 2016-12-14 09:26:11

  Nasze prawo to chore prawo jak się jest dobrym samorządowcem a nie z partii PIS to dla nich to nie wygodne ludzie opamiętajcie się . PiS chce wszędzie obsadzić swoimi ludźmi stanowiska. Wystawią kilka krzykaczy pod kościołem aby to robili.
 • Ania, 2016-12-12 23:09:22

  Do Mirosław: te banery pod kosciolami to rozwieszali radni. Tam bylo jestem na tak - zeby odwolac prezydenta.Na oficjalnym portalu nie wolno prowadzic kampanii. Duzo ludzi mimo wszystko wiedzialo o referendum bo radni zasypali miasto ulotkami i gazetkami.