PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwają wybory w Trzebiatowie

  • pap/wis    22 maja 2016 - 10:31

Mieszkańcy Trzebiatowa (Zachodniopomorskie) wybierają w niedzielę nowego burmistrza. O stanowisko walczy czterech kandydatów.
Poprzedni burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz został odwołany w referendum pod koniec lutego br.

Jak powiedział pełnomocnik gminy ds. wyborów i sekretarz gminy Andrzej Kuliberda, 10 obwodowych komisji wyborczych rozpoczęło bez problemów pracę o godzinie 7.00, o godzinie 8.00 otwarto także 11 komisję w domu pomocy społecznej.

Do udziału w wyborach uprawnionych jest około 13 tys. mieszkańców Trzebiatowa. Swój głos będą mogli oddać lokalach wyborczych do godziny 21.00.

O stanowisko burmistrza Trzebiatowa walczy czterech kandydatów: Bogusław Barański zgłoszony przez KWW "Solidarna Gmina", Józef Domański z PO, Stefan Warcholak z PSL i Małgorzata Wysoczańska z PiS.

Przedterminowe wybory w Trzebiatowie zarządził premier po tym, jak mieszkańcy w referendum pod koniec lutego br. zdecydowali o odwołaniu z funkcji burmistrza Zdzisława Matusewicza. Za odwołaniem zagłosowało wtedy 3 058 osób, przeciw - 200. Frekwencja wyniosła 27,14 proc.

Matusewicz był burmistrzem Trzebiatowa drugą kadencję. Startował z Komitetu Wyborczego "Dobry Samorząd".

Jego przeciwnicy wytykali mu niekompetencję i niegospodarność oraz stały konflikt z radą miasta. Sam Matusewicz podkreślał, że za jego kadencji bezrobocie w Trzebiatowie jest najniższe w powiecie, a dług gminy zmniejszył się o 14 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.