PARTNER PORTALU
  • BGK

"Trzaskowski powinien przeprosić"? "To Jaki dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort"

  • PAP/JRP    28 kwietnia 2018 - 22:13
"Trzaskowski powinien przeprosić"? "To Jaki dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort"
Fot. MS / Twitter

Patryk Jaki po raz kolejny zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, by przeprosił za słowa, w których - według niego - "podzielił" warszawiaków. Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy będzie wszystkich mieszkańców tego miasta traktował "równo".
Trzaskowski, odnosząc się do apelu Jakiego, napisał na Twitterze: "To Patryk Jaki dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort, jako namiestnik pana z Nowogrodzkiej. Chętnie zaczekam, aż odpowie na wszystkie z 12 pytań, które mu zadałem".

To już kolejna wymiana zdań między kandydatami na prezydenta Warszawy: Patrykiem Jakim (Zjednoczona Prawica) i Rafałem Trzaskowskim (PO i Nowoczesna). Rozpoczęły ją czwartkowe słowa posła Platformy, w którym nazwał on obecnego wiceministra sprawiedliwości i szefa komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji "namiestnikiem z Nowogrodzkiej", następnie zamieścił w sieci dwa spoty, w których przypomniał m.in., że Jaki nie pochodzi z Warszawy.

Zarzucił mu także brak doświadczenia i własnego programu wyborczego i postawił 12 pytań, m.in. o wsparcie dla Parady Równości, program in vitro i edukacji seksualnej, delegalizację ONR, obniżkę tzw. janosikowego i ustawę reprywatyzacyjną.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zadeklarował podczas IX Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka rozgrywanych na warszawskim Bemowie, że jeżeli zostanie prezydentem stolicy, nie będzie dzielił warszawiaków.

"Nie będzie dla mnie miało znaczenia to, czy osoba, która mieszka w tym mieście urodziła się w Warszawie, czy mieszka tutaj 30 czy 40 lat. Dla mnie każdy będzie warszawiakiem. Wszyscy muszą być traktowani równo" - podkreślił. "Zresztą, to jest swojego rodzaju - jak niektórzy publicyści nazwali - uliczny rasizm. My nie możemy na to pozwolić. Warszawa musi być przyjaznym i otwartym miastem dla wszystkich" - powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Przekonywał, że samorząd powinien być wolny od polityki. "Powinniśmy łączyć ludzi, a nie dzielić na samym początku kampanii, dlatego ja jeszcze raz chciałem zaapelować do Rafała Trzaskowskiego, żeby tego nie robił" - powiedział Jaki.

"Może warto by było rzeczywiście - bo wiem, że już jest petycja w internecie; już zbierają podpisy internauci, żeby - Rafał Trzaskowski przeprosił. Jestem przekonany, że jest wielu warszawiaków, którzy nie urodzili się w Warszawie, mieszkają tu wiele lat i znają to miasto lepiej, niż poseł z Krakowa Rafał Trzaskowski" - dodał.

Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział też, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy "nie będę wykluczał żadnych grup". "Ja uważam, że w tym mieście jest miejsce i dla ludzi o poglądach lewicowych, centrowych i prawicowych. Prezydent miasta stołecznego Warszawy powinien się troszczyć o wszystkich, a Rafał Trzaskowski od początku zaczął dzielić" - ocenił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.