PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzaskowski: rozmowy o porozumieniu z Nowoczesną idą w dobrą stronę

  • PAP/AH    14 marca 2018 - 11:06
Trzaskowski: rozmowy o porozumieniu z Nowoczesną idą w dobrą stronę
Nawet w ramach jednej partii politycznej dopięcie list na wybory nie jest łatwe, a tym bardziej, jeżeli się rozmawia między dwoma partiami - mówi Rafał Trzaskowski. (Fot. PTWP)

Rozmowy z Nowoczesną o porozumieniu ws. wyborów samorządowych idą w dobrą stronę - ocenił w środę kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski (PO). Podkreślił, że Platforma i Nowoczesna zgadzają się, że samorządy powinny być silniejsze.
  • W styczniu PO i Nowoczesna wyraziły wolę zawiązania koalicji na tegoroczne wybory samorządowe, która miałaby objąć wspólne listy do sejmików województw.
  • Oba ugrupowania planują też wystawienie wspólnych kandydatów m.in. na prezydentów miast.
  • Jedno takie porozumienie już jest - dotyczy startu duetu Rafał Trzaskowski-Paweł Rabiej w wyborach w Warszawie.

Pierwszy z nich, poseł PO jest kandydatem na prezydenta stolicy, drugi - polityk Nowoczesnej - na jego ewentualnego zastępcę w ratuszu.

W zeszłym tygodniu Schetyna i Lubnauer poinformowali, że podpisali list intencyjny ws. wspólnego koalicyjnego startu w wyborach do sejmików województw.

Trzaskowski pytany w środę w TOK FM o najważniejsze punkty współpracy Nowoczesnej z Platformą, powiedział: "Jeżeli chodzi o najważniejszy postulat, co do którego się zgadzamy - więcej pieniędzy powinno zostawać w samorządach, samorządy powinny być silniejsze". Wskazał, że porozumienie dotyczące Warszawy "idzie dużo dalej". Jak mówił, obie partie zgadzają się m.in. co do najważniejszych propozycji dotyczących kobiet, czy seniorów.

- To porozumienie będzie, te rozmowy idą w bardzo dobrą stronę - ocenił Trzaskowski. Podkreślił jednak, że "zawsze w momencie, kiedy się dyskutuje o listach wyborczych, to jest to trudne".

- Nawet w ramach jednej partii politycznej dopięcie list na wybory nie jest łatwe, a tym bardziej, jeżeli się rozmawia między dwoma partiami, mając z tyłu głowy to, że chcemy dopraszać innych partnerów do tych list, więc trzeba zostawiać miejsce. Gdyby to było tak, że jest to Platforma, Nowoczesna i koniec, to te listy pewnie już by były - zaznaczył polityk PO.

Trzaskowski powiedział też, nie widzi "jakichś olbrzymich różnic programowych" między Platformą a Nowoczesną. - Jeżeli chodzi choćby o kwestie reprywatyzacji, to przecież zgadzamy się z koleżankami i kolegami z Nowoczesnej, co do recept - czyli rozliczyć twardo to, co było i jeżeli chodzi o przyszłość - przyjąć ustawę reprywatyzacyjną, bo bez tego nie rozwiąże się problemu - mówił poseł Platformy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.