PARTNER PORTALU
 • BGK

Trzech prezydentów z tytułem lidera

 • MIW    18 marca 2016 - 11:28
Trzech prezydentów z tytułem lidera
Nagrody wręczone zostały podczas sesji dialogu „Miasta Przyszłości. (Fot. : Mat. pras. THINKTANK Ośrodek dialogu i analiz).

• Podsumowano drugi Ranking Liderów Miast Przyszłości.
• Najwyżej oceniono prezydentów Świnoujścia, Ełku i Gdyni.
• Nagrody wręczono podczas sesji dialogu „Miasta Przyszłości”.
Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK podsumował drugą edycję Rankingu Liderów Miast Przyszłości. Wyróżniono w nim dziewięć miast – po trzy miasta w trzech kategoriach: o liczbie ludności do 60 tysięcy mieszkańców, od 60 do 120 tysięcy mieszkańców i powyżej 120 tysięcy mieszkańców.

W tej pierwszej kategorii zwyciężył prezydent Świnoujścia - Janusz Żmurkiewicz. Poza nim doceniono też Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu oraz prezydenta Krosna Piotra Przytockiego.

W kategorii miast o liczbie ludności pomiędzy 60 a 120 tysięcy mieszkańców tytuł lidera odebrał prezydent Ełku - Tomasz Andrukiewicz. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali prezydent Przemyśla Robert Choma oraz prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Z kolei w gronie największych miast najwyżej oceniono prezydenta Gdyni - Wojciecha Szczurka. Drugie miejsce w zestawieniu zajął prezydent Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, zaś trzecie prezydent Tychów - Andrzej Dziuba.

Nagrody wręczone zostały podczas odbywającej się 16 marca 2016 r. w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik sesji dialogu „Miasta Przyszłości”.

Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK działa od 2009 r. jako przedsiębiorstwo społeczne. Dysponuje prawie stuosobową siecią specjalistów z kilkunastu obszarów wiedzy. W Radzie Strategicznej ośrodka zasiadają m.in.: laureat Pokojowej Nagrody Nobla Muhammad Yunus, wieloletni wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Günter Verheugen oraz kilkanaście czołowych postaci polskiego życia publicznego. Wydaje publikacje, tworzy multimedia, prowadzi badania, organizuje wydarzenia, zarządza własną bazą wiedzy. Jego misją jest inspirowanie polskich decydentów do szerszego, wielowymiarowego spojrzenia na rzeczywistość oraz budowanie mostów między sferami, które zazwyczaj się nie przenikają: publicznym i prywatnym, teorią i praktyką, wiedzą i intuicją.

- Nasz cel to wzmacnianie debaty publicznej w Polsce, tworzenie dla niej nowych form oraz dostarczanie liderom syntetycznej wiedzy pozwalającej podejmować lepsze decyzje – czytamy na stronie Ośrodka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • ostroga., 2016-03-20 19:07:31

  THINKTANK - "Nasz cel to wzmacnianie debaty publicznej w Polsce, tworzenie dla niej nowych form oraz dostarczanie liderom syntetycznej wiedzy pozwalającej podejmować lepsze decyzje – czytamy na stronie Ośrodka". Nie wykluczone, że są jakieś inne cele "ośrodka społecznego" którymi... ośrodek się nie chwali, np. lobbowanie na rzecz inwestycji miejskich?  rozwiń
 • sas, 2016-03-19 18:50:27

  Do las: tak zapomniałem dodać, że masz, "las", hemoroidy czyli żylaki odbytu, ale uznałem to za lekką przesadę. Ale skoro jesteś taki drobiazgowy, to spieszę z uzupełnieniem i współczuję ci "las" - przyj delikatnie i ostrożnie - напирай аккуратно и осторожно при дефекации, т...ам скорпионы ходят парами.  rozwiń
 • las, 2016-03-19 12:57:47

  Do sas: Nie dodałeś jeszcze, że chorobliwie nie cierpisz PiS - u i prezesa Kaczyńskiego.