PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyszkiewicz: To jest moja ostatnia kadencja w samorządzie

  • AW    29 marca 2016 - 17:08
Tyszkiewicz: To jest moja ostatnia kadencja w samorządzie
Wadim Tyszkiewicz jest prezydentem Nowej Soli od 2002 r. (fot. arch.)

Mam poczucie, że w Nowej Soli wszystko działa tak, że beze mnie się nie rozsypie. To jest moja ostatnia kadencja, więcej kandydował nie będę, bo polityki w samorządzie powinno być jak najmniej – mówi prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, który swoją przyszłość widzi właśnie w polityce centralnej.
Wadim Tyszkiewicz w wywiadzie dla serwisu gazeta.pl odniósł się do sytuacji gospodarczej i politycznej kraju. Kolejny raz skrytykował program 500+, bo jego zdaniem Polski nie stać na takie wsparcie, a po drugie – pieniądze z programu mogą umocnić zależności niektórych grup społecznych od pomocy społecznej.

- Gdyby rząd wskazał, skąd te pieniądze się wezmą (...) to byłby sukces. A jeśli zabierzemy jednym, żeby rozdać drugim, to zadziałamy wypisz, wymaluj jak bolszewicy, którzy zabierali bogatym i dawali biednym, równając w dół – komentuje prezydent Nowej Soli dla gazety.pl.

Jego zdaniem ludziom trzeba pomagać poprzez umożliwienie im pracy, a nie rozdawanie czegoś za darmo. Przypomina też głośna na cała Polskę sprawę z dewastacją lokali socjalnych w swoim mieście.

Pytany o swój udział w polityce odpowiada, że swoją przyszłość widzi właśnie na tym polu, bo w samorządzie zrobił już swoje.

- Mam poczucie, że w Nowej Soli wszystko działa tak, że beze mnie się nie rozsypie. Mamy wieloletni plan inwestycyjny i finansowy, mamy cele. Nowa Sól wprawdzie nadal nie jest jeszcze miastem najbogatszym, wciąż mamy wiele realnych problemów. Ale sądzę, że idzie ku lepszemu. To jest moja ostatnia kadencja, więcej kandydował nie będę, bo polityki w samorządzie powinno być jak najmniej. I tak radzę moim kolegom wójtom, burmistrzom i prezydentom – odpowiada Tyszkiewicz.

Dodaje, że gdy Nowoczesna, którą współtworzył, przekształcała się ze stowarzyszenia w partię, postanowił zostać z boku, ale wydarzenia w kraju zweryfikowały te postanowienia. Przypomnijmy, prezydent Nowej Soli brał udział w manifestacjach KOD.

- Boję się, że stracimy to, co przez wiele lat ciężką pracą wywalczyliśmy i wypracowaliśmy. Spróbuję więc, nawet w opozycji, mieć bezpośredni wpływ na tę politykę, żebyśmy się nie cofali w rozwoju – dodaje.

Samorządowiec znany jest ze swoich krytycznych komentarzy wobec polityki rządów PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Lubuszanin, 2016-03-29 22:42:10

    "Jego zdaniem ludziom trzeba pomagać poprzez umożliwienie im pracy" szczególnie jeśli jest to praca za najniższą krajową w niemieckiej fabryce. Brawo, nadaje się doskonale aby zasilić nowoczesną lub jej przyszłe (targowiczowskiej proweniencji) klony.
  • ...szkoda słów..., 2016-03-29 21:02:36

    Ten miłośnik państwa teoretycznego chdikk i przeciwnik opieki społecznej zasłynął powiedzeniem, że "młotkowi" powinni zarabiać 1300 zł miesięcznie na rękę...