PARTNER PORTALU
  • BGK

Ujazdowski przedstawił „Pakiet przejrzystości dla Wrocławia”. Obiecuje ujawnienie rejestru umów

  • PAP/MIW    11 kwietnia 2018 - 13:46
Ujazdowski przedstawił „Pakiet przejrzystości dla Wrocławia”. Obiecuje ujawnienie rejestru umów
Powinniśmy odejść od zasady, że w każdej sytuacji to mieszkaniec przyjeżdża do Ratusza - stwierdził Kazimierz Michał Ujazdowski (fot. pixabay.com)

Kandydat PO na prezydenta Wrocławia Kazimierz Michał Ujazdowski zadeklarował, że po wygranych wyborach doprowadzi do większej otwartości urzędników na mieszkańców miasta oraz do jawności protokołów z posiedzeń kolegium prezydenckiego i rejestru umów zawieranych przez miasto.
W środę (11.04) na konferencji prasował we Wrocławiu Ujazdowski zaprezentował "Pakiet przejrzystości dla Wrocławia".

- To odpowiedź na powszechne oczekiwania, aby Wrocław był wzorem przejrzystości i równego traktowania obywateli i przedsiębiorców, a także wzorem demokracji lokalnej - oświadczył.

Poinformował, że pakiet zakłada ujawnienie protokołów z posiedzeń kolegium prezydenckiego i rejestru umów zawieranych przez miasto, równe prawo dostępu do informacji, czy uproszczone dotacje dla trzeciego sektora. Dodał, że jest to pakiet na rzecz "odnowienia transparentności i wysokich standardów demokratycznych we Wrocławiu".

Ujazdowski zadeklarował też, że po wygranych wyborach doprowadzi do większej otwartości urzędników na mieszkańców miasta.

- Powinniśmy odejść od zasady, że w każdej sytuacji to mieszkaniec przyjeżdża do Ratusza. Chcielibyśmy, aby wzmocnione rady osiedli były miejscem spotkań urzędników z obywatelami - powiedział.

"Pakiet przejrzystości" zaproponowany przez Ujazdowskiego zakłada również otwarcie na rekomendacje Rzecznika Praw Obywatelskich, czy uczestnictwo organizacji pozarządowych we współtworzeniu standardów urzędu.

Europoseł podkreślił, że po wyborach samorządowych przeprowadzony zostanie w urzędzie miasta "audyt transparentności i procedur bezstronności". Jak powiedział, audyt nie jest próbą rozliczenia obecnych władz miasta, ale " ma na celu wytworzenie nowych reguł przejrzystości".

- Do wyborów idę z intencją syntezy, która zakłada kontynuację tego, co dobre, ale też nowe otwarcie na polach oczekiwanych przez mieszkańców - mówił.

W ubiegłym tygodniu rada powiatu wrocławskiego PO opowiedziała się za kandydaturą Kazimierza M. Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia.

Miejskim strukturom PO kandydaturę europosła Ujazdowskiego rekomendował lider tej partii Grzegorz Schetyna. Ujazdowski w przeszłości był m.in. wiceprezesem PiS; w styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • J.Timkovski (Bialorus)., 2018-04-11 21:19:40

    To bardzo imponujące. Pozdrawiam.