PARTNER PORTALU
  • BGK

Ujazdowski zostanie prezydentem Wrocławia albo odejdzie z polityki

  • MIW    3 kwietnia 2018 - 21:08
Ujazdowski zostanie prezydentem Wrocławia albo odejdzie z polityki
Kazimierz Michał Ujazdowski chce walczyć u prezydenturę we Wrocławiu (fot. youtube.com)

Zwycięstwo albo koniec z polityką – taką alternatywę stawia sobie Kazimierz Michał Ujazdowski, którego Grzegorz Schetyna chce rekomendować dolnośląskiej PO jako kandydata na prezydenta Wrocławia.
Jak powiedział Ujazdowski w nadawanym na antenie TVN24 programie "Fakty po faktach", żegna się on zarówno z polityką krajową, jak też z Parlamentem Europejskim. Stwierdził, że nie zamierza startować kolejny raz w wyborach europejskich, ani też nie myśli o żadnej funkcji parlamentarnej czy rządowej.

Czytaj: Kazimierz Ujazdowski ma poparcie Schetyny w wyborach na prezydenta Wrocławia

- Wszystkie swoje kompetencje, siły i doświadczenia chcę poświęcić dla dobra mieszkańców Wrocławia. To jest decyzja na długie lata, to nie jest decyzja, która ma służyć promocji mojego nazwiska. Całkowicie chcę się skoncentrować na przyszłości miasta, na jakości życia mieszkańców, na podtrzymaniu i rozwinięciu marki Wrocławia – mówił Ujazdowski. Zapytany o to, co zrobi, jeśli nie wygra batalii o prezydencki fotel w stolicy Dolnego Śląska zapowiedział, że w takim wypadku skończy karierę polityczną i wróci na uniwersytet.

- Ja nie jestem politykiem zależnym od stanowisk publicznych. Jeśli nie wygram, to oznacza to zakończenie kariery publicznej. Nie planuję już startu w jakichkolwiek innych wyborach – powiedział Ujazdowski.

Czytaj: W wyborach PiS i PO postawią na stare wygi? Na giełdzie nazwisk Zdrojewski, Klich, Jackiewicz, Gróbarczyk

Przypomnijmy, że Ujazdowski w styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości (zapowiedział jednak, że nie zamierza wstępować do PO, ale chce uczestniczyć w jej pracach programowych). W przeszłości Ujazdowski był ministrem kultury w rządach Jerzego Buzka (2000–2001), Kazimierza Marcinkiewicza (2005–2006) oraz Jarosława Kaczyńskiego (2006–2007). Sześciokrotnie wybierany był do Sejmu. Pochodzi z Kielc, studia kończył w Łodzi, z okręgu obejmującego województwo opolskie i dolnośląskie wybrany został w 2014 roku do Parlamentu Europejskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Teodor, 2018-04-04 09:16:20

    Ten dureń schetyna robi ten sam błąd, co Tusk z Kopacz i Miller z Ogórek. Ujazdowski na prezydenta, to dalszy rozpad PO. ZRESZTĄ, SAM SCHETYNA TO SZKODNIK DLA PO.
  • Polak, 2018-04-03 21:32:43

    To sprzedajne ścierwo to dopiero kandydat