PARTNER PORTALU
  • BGK

Ulewy, Śląsk: Zalane budynki i przekroczone stany alarmowe rzek po opadach deszczu

  • PAP/AT    18 września 2017 - 09:39
Ulewy, Śląsk: Zalane budynki i przekroczone stany alarmowe rzek po opadach deszczu
Po intensywnych opadach deszczu poziom wody w wielu rzekach na Śląsku przekroczyły stany ostrzegawcze(fot.pixabay.com)

Na południu woj. śląskiego doszło do lokalnych podtopień i zalań budynków. Poziom wody w wielu rzekach przekroczył stany ostrzegawcze.
Po wielogodzinnych, rzęsistych opadach deszczu na południu woj. śląskiego doszło do lokalnych podtopień i zalań budynków. Przez uszkodzony dach liceum w Milówce na Żywiecczyźnie wdarła się do biblioteki – podały służby zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego.

Strażacy z Żywca poinformowali, że w Milówce zawiodło pokrycie dachowe z papy, które okazało się nieszczelne. Zostało tymczasowo naprawione. Woda wdarła się także do piwnic szkoły w Siennej w gminie Lipowa. Strażacy ją wypompowywali. Konar, który upadł na sieć trakcyjną, utrudnił łączność na szlaku kolejowym między Solą i Zwardoniem na granicy ze Słowacją. Pasażerów przewożono zastępczymi autobusami. Na Żywiecczyźnie doszło też do niewielkich lokalnych podtopień.

Czytaj też: Rozwiążą problem podtopień w czasie ulewy

Kłopoty wystąpiły na Śląsku Cieszyńskim. Tam woda podtopiła lokalną drogę między Pruchną a Drogomyślem. Wdarła się także do kilku piwnic.

Deszcz w rejonie Beskidów padał od soboty. Poziomy w wielu rzekach przekroczyły stany ostrzegawcze, m.in. Wiśle w Wiśle, Ustroniu, Skoczowie i Jawiszowicach, Koszarawie w Pewli Małej, Iłownicy w Czechowicach-Dziedzicach, Stryszawce w Suchej Beskidzkiej. W poniedziałek (18 września) opady zanikły. Wody w rzekach sukcesywnie ubywa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.