PARTNER PORTALU
  • BGK

Urodzinowe prezenty dla Jacka Majchrowskiego. Tort i... lista pomysłów

  • MIW    13 stycznia 2017 - 15:08
Urodzinowe prezenty dla Jacka Majchrowskiego. Tort i... lista pomysłów
Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa przyniosło prezenty dla prezydenta Majchrowskiego. (fot. mat. LA)

• Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa w nietypowy sposób postanowiło uczcić 70-te urodziny prezydenta Krakowa.
• Jacek Majchrowski dostał zestaw 70 dobrych pomysłów do realizacji.
Jacek Majchrowski, który 13 stycznia obchodzi swoje urodziny, od przedstawicieli Logicznej Alternatywy dostał tradycyjny tort – w kolorach Krakowa (ale i Logicznej Alternatywy), czyli białym i błękitnym, z dużą „70-tką”. Stowarzyszenie podarowało także prezydentowi czterometrową listę z 70 pomysłami dla Krakowa.

– To zestaw dobrych pomysłów, których liczba koresponduje z liczbą lat Jacka Majchrowskiego – mówi Łukasz Gibała (lider LA), który jeszcze kilka miesięcy temu zbierał podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołanie Majchrowskiego.  

Czytaj : Kraków, referendum: Gibała ma ponad 25 tys. podpisów za odwołaniem Majchrowskiego

– Naszym zdaniem to prezent bezcenny, bo ich realizacja będzie dobra dla Krakowa i dla krakowian – dodaje.

– Mamy wrażenie, że od pewnego czasu władzom Krakowa brakuje pomysłów i są apatyczne. Stąd pomysł na ten nietypowy prezent urodzinowy – wyjaśnia Gibała.

Wśród zaproponowanych pomysłów znalazło się m.in. przeproszenie mieszkańców Krakowa za powołanie Tajstera na dyrektora ZIKiT-u oraz rozbudowa sieci monitoringu.

Dwa lata temu w referendum Krakowianie powiedzieli „tak” dla większej liczby kamer w mieście. Tymczasem przez dwa lata przybyło ich tylko 19. Nie tak powinny być realizowane postanowienia referendalne – komentuje lider LA.

Stowarzyszenie podpowiada też prezydentowi między innymi wprowadzenie zasady, że nasadzenia zastępcze, czyli sadzenie nowych drzew w zamian za wycięte, powinny mieć miejsce nie dalej, niż 100 metrów od planowanej albo przeprowadzonej wycinki, stworzenie nad Wisłą dwóch ogólnodostępnych plaż miejskich, zlikwidowanie parkingu dla urzędników na Placu Wszystkich Świętych i stworzenie tam skweru dla mieszkańców, czy uzależnienie wynagrodzenia urzędników odpowiedzialnych za dopłaty do wymiany pieców od liczby faktycznych wymian, do których doprowadzili. Na 1 zaś miejscu znalazło się „skończenie z mówieniem „nie da się”. Tak właśnie - jak twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia – często są kwitowane przez prezydenta pomysły mieszkańców, które w innych miastach są realizowane skutecznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.