PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawa o zgromadzeniach, Budka: To chichot historii, że 13 grudnia przyjmuje się przepisy, które ograniczają swobody obywatelskie

  • Parlamentarny.pl    16 grudnia 2016 - 16:33
Ustawa o zgromadzeniach, Budka: To chichot historii, że 13 grudnia przyjmuje się przepisy, które ograniczają swobody obywatelskie
Poseł PO Borys Budka (fot. facebook)

- To chichot historii, że 13 grudnia przyjmuje się przepisy, które ograniczają swobody obywatelskie, które cofają nas o wiele lat. Tak naprawdę to przykład jak PiS podchodzi do państwa - mówi w rozmowie z Parlamentarny.pl Borys Budka.
Budka odniósł się w ten sposób do uchwalonej przez Sejm ustawy o zgromadzeniach.

- Przypomnę, że w PRL-u państwo też „wiedziało lepiej”. Taki stosunek do ustawy o zgromadzeniach, wypominanie zagranicy, że wtrąca się w nasze suwerenne sprawy, to język państwa totalitarnego, w którym opozycji obiera się prawo do wyrażania swoich poglądów - mówi.

Jak dodaje, "po tym, jak 35 lat temu został wprowadzony w Polsce stan wojenny, poseł Kaczyński, który nie pełni żadnej funkcji w Polsce, zapowiada zmiany, które będą zrównywały nas z Białorusią, Rosją czy Koreą Północną".

Zdaniem posła PO PiS chce mówić, kiedy Polacy mają demonstrować, a niedługo będzie mówił, jak mają demonstrować. 

- Przecież prezes Kaczyński zapowiada, że kolejną ustawą ureguluje to, co opozycja ma robić. Czekam na ustawę, w której Kaczyński zadekretuje, co Polacy mają myśleć, bo jego największym marzeniem jest to, by mieć monopol nie tylko na władzę, ale również na ludzkie serca i umysły - mówi.

Cały tekst tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.