PARTNER PORTALU
  • BGK

W Białymstoku można zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego

  • PAP/JS    2 maja 2016 - 10:41
W Białymstoku można zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego

Ruszyły trzy punkty konsultacyjne w budynkach urzędu miejskiego, gdzie można konsultować swoje pomysły (fot. pixabay.com)

• Od poniedziałku do 31 maja mieszkańcy Białegostoku mogą zgłaszać swoje pomysły na projekty inwestycyjne oraz o charakterze kulturalnym do budżetu obywatelskiego na 2017 rok.
• Do podziału będzie 10 mln zł.
W Białymstoku do tej pory były trzy edycje budżetu obywatelskiego. Na przyszłoroczny radni przeznaczyli 10,1 mln zł, z czego 100 tys. zł - na akcję informacyjną i edukacyjną o tym budżecie, która już się rozpoczęła.

Ruszyły trzy punkty konsultacyjne w budynkach urzędu miejskiego, gdzie można konsultować swoje pomysły. Można dowiedzieć się tam m.in. czy dany pomysł może być zrealizowany z takiego budżetu, gdzie może być zrealizowany i jakie dokumenty są potrzebne. W maju zaplanowano też "maraton pisania wniosków".

W przyszłorocznym budżecie obywatelskim do podziału będzie 10 mln zł. Projekty można składać w dwóch kategoriach: ogólnomiejskie i osiedlowe. W tym 7 mln zł ma trafić na projekty osiedlowe (po 250 tys. zł na każde z 28 białostockich osiedli), 3 mln zł na ogólnomiejskie (do 1 mln zł na jeden projekt).

Czytaj też: Białystok: Władze odkładają w czasie budowę Muzeum Pamięci Sybiru

Białostoczanie swoje projekty mogą zgłaszać do 31 maja. Wnioski mogą być składane także przez osoby niepełnoletnie, ale te potrzebują zgody od swych opiekunów prawnych. Zgłaszane projekty muszą uzyskać poparcie dwudziestu osób.

Wnioski mogą dotyczyć projektów inwestycyjnych, ale też tzw. projektów miękkich o charakterze społecznym i kulturalnym.

Ocena wniosków nastąpi do końca sierpnia, a do 5 września ogłoszona zostanie lista projektów, które zostały zakwalifikowane do głosowanie. Samo głosowanie i ogłoszenie wyników odbędzie się w październiku.

Do tej pory były trzy edycje budżetu obywatelskiego w Białymstoku: w pierwszej do podziału było 10 mln zł, w drugiej - 12 mln zł, zaś w trzeciej - 20 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.