PARTNER PORTALU
  • BGK

W Białymstoku powstanie Miejska Rada Seniorów

  • JL    25 października 2016 - 08:51
W Białymstoku powstanie Miejska Rada Seniorów
Miejska Rada Seniorów w Białymstoku pomoże rządzić miastem. Fot. Białystok.pl

Miejska Rada Seniorów będzie liczyć 15 osób. Nabór kandydatów na jej członków ruszy 31 października.
Do zadań Miejskiej Rady Seniorów będzie należeć m.in. opiniowanie projektów aktów prawa miejscowego i programów wydawanych przez organy miasta, a dotyczących spraw ważnych dla osób starszych. Rada będzie też zajmowała się monitorowaniem i diagnozą potrzeb osób starszych, upowszechnianiem wiedzy o ich potrzebach i prawach, a także integracją i aktywizacją środowisk senioralnych.

– Zależy nam na dobrej współpracy z Miejską Radą Seniorów – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Takiej, która zaktywizuje starszych mieszkańców miasta, a jednocześnie umożliwi podejmowanie działań służących naszym seniorom.

Kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów mogą zgłaszać organizacje pozarządowe i inne podmioty, w tym działające na rzecz osób starszych, mające siedzibę w Białymstoku. Jeden podmiot może zaproponować maksymalnie dwóch kandydatów. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 listopada.

Należy wypełnić kartę zgłoszenia i dołączyć do niej zgodę osoby na kandydowanie oraz na przetwarzanie danych osobowych.

Wykaz kandydatów ogłoszony zostanie 2 grudnia. 9 grudnia rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 23 grudnia. Podmioty uprawnione do zgłaszania kandydatów będą mogły oddać swój głos na maksymalnie 15 kandydatów. Wyniki ustali komisja skrutacyjna, która ogłosi je do 29 grudnia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.