PARTNER PORTALU
  • BGK

W całej Polsce już 70 pomników upamiętniających Lecha Kaczyńskiego. A będzie jeszcze więcej

  • PAP/JS    10 marca 2017 - 19:21
W całej Polsce już 70 pomników upamiętniających Lecha Kaczyńskiego. A będzie jeszcze więcej
Wrak tupolewa (fot.wikipedia.org)

Zebraliśmy prawie milion złotych na budowę pomników smoleńskiego i Lecha Kaczyńskiego; cieszy nas bardzo wielki odzew - powiedział poseł PiS Jacek Sasin.
"Pomimo wielu trudności, jakie to upamiętnienie napotykało w ostatnich latach, już nieco udało się w tym zakresie zrobić. Miło mi państwa poinformować, że w Polsce jest już ponad 70 miejsc - pomników i symboli - upamiętniających prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - powiedział Sasin.

Ocenił, że tych upamiętnień nadal jest "bardzo mało". "Szczególnie boli nas - to jest dla nas wielkim wyzwaniem - że takiego upamiętnienia z prawdziwego zdarzenia nie ma w stolicy naszego kraju, w Warszawie" - wskazał poseł PiS. Zwrócił uwagę, że udało się odsłonić "zaledwie skromny obelisk" przed budynkiem warszawskiego ratusza.

"Chcielibyśmy, aby w tej przestrzeni publicznej stolicy naszej ojczyzny stanął pomnik z prawdziwego zdarzenia, pomnik, który będzie wyrazem naszego hołdu i wyrazem docenienia ogromnej roli, jaką odegrał w najnowszej historii Polski ś.p. prezydent prof. Lech Kaczyński" - podkreślił Sasin. Dodał, że ważne jest również postawienie pomnika wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

Sasin poinformował, że Komitetowi Społecznemu Budowy Pomników, na którego czele stoi prezes PiS Jarosław Kaczyński, udało się zebrać prawie milion złotych na budowę pomników. "Cieszy nas bardzo wielki odzew" - powiedział poseł PiS.

W ramach zbiorki publicznej - jak przypomniał Sasin - komitet m.in. sprzedaje cegiełki o wartości 10, 20 i 50 zł.

Poseł PiS dodał, że we współpracy z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych udało się wydrukować ekskluzywne cegiełki o wartości 5 i 10 tys. zł. "Chciałbym rozpropagować tę akcję i zachęcić do tego, aby takie ekskluzywne cegiełki znalazły jak najwięcej nabywców. To pomoże nam zakończyć z sukcesem tę akcję, którą rozpoczęliśmy" - podkreślił.

"Mam nadzieję, że już wkrótce te pomniki będą mogły stanąć w przestrzeni publicznej w Warszawie i świadczyć o naszej pamięci i o ogromnej roli, jaką ś.p. Lecz Kaczyński odegrał w naszej najnowszej historii, bo myślę, że bez żadnych wątpliwości możemy go nazwać jednym z głównych twórców naszej wolności, naszej wolnej Polski, w której mamy przyjemność żyć i pracować" - stwierdził Sasin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • marekkr, 2017-03-13 12:10:08

    A ciągle narzekamy,że PiS "położył" inwestycje,a tu "kwitną"!