PARTNER PORTALU
  • BGK

W Czeladzi rozpoczyna się kampania promująca budowanie więzi rodzic-dziecko

  • PAP/MIW    23 września 2017 - 11:22
W Czeladzi rozpoczyna się kampania promująca budowanie więzi rodzic-dziecko
Budowana w pierwszych latach życia dziecka więź między nim a rodzicem stanowi fundament późniejszego społecznego i emocjonalnego rozwoju dziecka. (fot. pixabay.com)

Budowana w pierwszych latach życia dziecka więź między nim a rodzicem stanowi fundament późniejszego społecznego i emocjonalnego rozwoju dziecka. Z tworzeniem bezpiecznej więzi jest jednak w Polsce problem – mówią organizatorzy kampanii społecznej "Wielka Moc".
Dlatego inaugurowana w sobotę (23.09) w Czeladzi (Śląskie) akcja ma promować budowanie tej relacji. Jednym z elementów kampanii jest kilkuminutowy, animowany film o roli więzi w wychowaniu dziecka.

Jak powiedział koordynator kampanii Adrian Drdzeń, bezpieczna więź rodzic-dziecko to relacja dwustronna, która ma wpływ na dalsze losy dziecka.

- Wczesne bezpieczne doświadczenia więzi mają wpływ na późniejszy społeczny i emocjonalny rozwój dziecka poprzez oddziaływanie na rozwój mózgu, sposób reagowania na doświadczane emocje, oczekiwania i sposób reagowania w bliskich relacjach - powiedział.

Głównymi odbiorcami kampanii są rodzice małych dzieci. Akcja ma jednak trafić też m.in. do opiekunów dzieci czy przyszłych rodziców.

W samej Czeladzi złożą się na nią m.in. bilbordy. Elementem kampanii jest również kilkuminutowa animacja, która za pośrednictwem internetu i portali społecznościowych ma trafić do odbiorców w całym kraju.

Jak tłumaczył Drdzeń, animacja ta w pigułce zawiera główne aspekty psychologiczne związane z rolą więzi w wychowaniu dzieci. Film składa się z trzech alternatywnych wersji historii małego Roberta, który doświadcza w trudnej sytuacji różnych reakcji ze strony rodziców. Te z kolei wpływają na dalszy rozwój chłopca.

Film został przygotowany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Można go zobaczyć na stronie: http://wielkamoc.eu/.

Kampania organizowana jest przez Stowarzyszenie Moc Wsparcia we współpracy z miastem Czeladź, w ramach dofinansowania ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Potrwa do końca roku.

Stowarzyszenie Moc Wsparcia to organizacja pozarządowa o charakterze non-profit, która działa - jak czytamy na ich stronie internetowej - "na rzecz ochrony dzieci przed zaniedbywaniem i krzywdzeniem".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.