PARTNER PORTALU
  • BGK

W dolnośląskim urzędzie o kontroli CBA: dwunasta w tym roku

  • pt    17 czerwca 2016 - 08:50
W dolnośląskim urzędzie o kontroli CBA: dwunasta w tym roku

Kontrolom urząd podlega bardzo często. Tylko w ubiegłym roku było ich 26 (fot.cba.pl)

• Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, wydał komunikat w związku z kontrolą CBA.
• Kontrolom urząd podlega bardzo często. Tylko w ubiegłym roku było ich 26 – czytamy w komunikacie.
16 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, podobnie jak we wszystkich innych urzędach marszałkowskich w kraju, rozpoczęła się kontrola prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – napisano w komunikacie dolnośląskiego UM.

- Kontrolom ze strony instytucji powołanych do takich działań urząd podlega bardzo często. Tylko w ubiegłym roku było ich 26, m.in. ze strony NIK, PUP, ABW czy UKS. Dzisiejsza kontrola jest dwunastą w tym roku – wyliczają urzędnicy.

Czytaj też: Kontrole CBA w urzędach marszałkowskich to polityczna zagrywka?

Jak dodają: tym razem badane jest gospodarowanie środkami unijnymi w latach 2007-2013. Projekty, będące obiektem szczególnego zainteresowania kontrolujących, już wcześniej były przedmiotem wewnętrznego postępowania kontrolnego oraz działań sprawdzających Urzędu Zamówień Publicznych, zakończonych w 2012 roku oceną pozytywną.

W przypadku najważniejszych projektów inwestycyjnych urząd od dawna współpracuje ze służbami antykorupcyjnymi na zasadach tzw. parasola ochronnego.

- Zarządowi województwa zależy na tym, aby wszelkie procesy i procedury realizowane przez urząd przebiegały sprawnie i rzetelnie. Kontrole są tego nieodzownym elementem, a kontrolujący - jak zawsze - mogą liczyć na pełne wsparcie zarządu w podejmowanych działaniach – czytamy w komunikacie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Zorro, 2016-06-18 08:37:35

    Intensywność wsparcia maleje a "beneficjentów pomostowych" w kolejce po daninę ustawia sie coraz wiecej...
  • jancz, 2016-06-17 15:05:05

    Rozumiem, że te poprzednie kontrole, przez swoich, to były dobre, ale te przeprowadzane przez obecne władze już są tylko z pobudek politycznych. Po co ten lament? Publicznym zarządzacie, więc nie należy się dziwić. Chyba że ma się sporo brudu za uszami. Też bym drżał. Jedźcie do Brukseli ze skargą n...a rozpasanie polityków zwycięskiego w wyborach ugrupowania. No bo jak oni tak mogą! Nam? Nam? Oni?! Co to, to nie! Och ta pokrętna hipokryzja.  rozwiń