PARTNER PORTALU
  • BGK

W Dzienniku Ustaw zamieszczono tekst rozporządzenia o świadczeniach rodzinnych

  • KDS    1 sierpnia 2017 - 12:51
W Dzienniku Ustaw zamieszczono tekst rozporządzenia o świadczeniach rodzinnych
Dokument określa m.in. sposób i tryb postępowania w sprawach o przyznanie świadczeń rodzinnych (fot. pixabay.com)

W Dzienniku Ustaw opublikowany został tekst rozporządzenia określającego zasady przyznawania świadczeń rodzinnych. Zawarte w nim zmiany obowiązują od dziś - 1 sierpnia.
W rozporządzeniu Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 lipca 2017 roku w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o przyznanie świadczeń rodzinnych oraz zakresu informacji, jakie mają być zawarte we wniosku, zaświadczeniach i oświadczeniach o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, zawarte zostały m.in. zmiany, jakie od 1 sierpnia obowiązują rodziny wnioskujące o wsparcia z programu Rodzina 500 plus (pełną treść rozporządzenia zamieszczamy w multimediach). 

Dokument określa sposób i tryb postępowania w sprawach o przyznanie świadczeń rodzinnych oraz zawiera szczegółowy zakres informacji, jakie mają być zawarte we wniosku o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych czy w oświadczeniach niezbędnych do ustalenia tego prawa. 

Warto przypomnieć, że we wtorek (1 sierpnia) rozpoczęło się przyjmowanie wniosków na nowy okres zasiłkowy dla rodzin, które korzystają z programu Rodzina 500 plus. Dokumenty musi złożyć każdy, kto nadal chce korzystać z finansowej pomocy państwa w wychowaniu dziecka. Co ważne, jeśli chcemy zachować ciągłość w wypłacie zasiłku, to z dokumentami powinniśmy się uporać jeszcze w sierpniu.

Jak poinformowała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pierwszego dnia - tylko do godz. 8 rano - rodziny złożyły już 2 tys. 832 wniosków. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.