PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku protestowano przed Muzeum II Wojny Światowej

  • JS    5 kwietnia 2017 - 21:20
W Gdańsku protestowano przed Muzeum II Wojny Światowej
Protest rozpoczął się o godz. 19.30. (fot. www.gdansk.pl)

Protest rozpoczął się o godz. 19.30. Przed budynkiem muzeum zebrało się około 30-40 osób. Wśród obecnych był m.in. wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz.
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w środę, 5 kwietnia, uchylił postanowienie wstrzymujące łączenie Muzeum II Wojny Światowej z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. W praktyce oznacza to, że muzea można łączyć.

W ciągu dnia na portalach społecznościowych pojawiło się zaproszenie na spontaniczny protest przeciwników połączenia dwóch gdańskich muzeów. "Weźcie ze sobą znicze, kwiaty, wstążki, transparenty. Bądźmy tam!!!" - apelowali internauci.

Protest przed Muzeum II Wojny Światowej rozpoczął się o godz. 19.30. Zjawiło się około 30-40 osób.

- To muzeum nie jest własnością żadnej władzy, jest własnością narodu polskiego - mówił obecny podczas protestu Bogdan Borusewicz, wicemarszałek senatu. - Nie pozwolimy, aby niszczyć naszą historię, by ją kształtować według własnego widzimisię.

- Nie odpuścimy! Nie odpuścimy! - skandowali zebrani przed muzeum.

- Dziękuję wszystkim za wsparcie. Dzięki wam czuliśmy, że nie byliśmy sami. Bez państwa byśmy tego muzeum nie otworzyli - mówił z kolei Paweł Machcewicz, dyrektor placówki. - Mam nadzieję, że minister Gliński i wiceminister Sellin obejrzą w końcu wystawę - dodał. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.