PARTNER PORTALU
  • BGK

W Krakowie przygotowania do programu „Rodzina 500 plus”

  • pt    15 lutego 2016 - 09:54
W Krakowie przygotowania do programu „Rodzina 500 plus”
W Krakowie ruszyły już intensywne przygotowania do wprowadzenia programu Rodzina 500 plus (fot.fotolia)

• W Krakowie trwają już przygotowania do wprowadzenia programu "Rodzina 500 plus".
• O świadczenie to w gminie miejskiej Kraków ubiegać się będzie ok. 38 tys. rodzin dla blisko 50 tys. dzieci.
• Miasto otrzyma na ten cel ok. 4,5 mln zł.
Sejm przyjął 11 lutego (w czwartek) ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Pieniądze będą wypłacane od kwietnia. Wtedy też gminy zaczną przyjmować wnioski. O świadczenie to w gminie miejskiej Kraków ubiegać się będzie ok. 38 tys. rodzin dla blisko 50 tys. dzieci.

Czytaj: Jak złożyć wniosek w 500+

Trwają już przygotowania mające na celu ustalenie potrzeb niezbędnych do sprawnej realizacji zadania. Według szacunków gmina na to zadanie powinna otrzymać 4,5 mln zł.

Weryfikacji będzie podlegało ok. 38 tys. wniosków, czasochłonność obsługi będzie porównywalna z procesem realizacji świadczeń rodzinnych. Nowe świadczenie będzie przyznane na okres 12 miesięcy, tylko za pierwszym razem na okres od kwietnia 2016 r. do września 2017 roku. Przed upływem tego terminu trzeba będzie złożyć nowy wniosek.

Miasto ma trzy miesiące na rozpatrzenie wniosku i wypłatę świadczenia.

Wnioski o wypłatę świadczenia wychowawczego mieszkańcy Krakowa będą mogli składać w sześciu lokalizacjach urzędu miasta Krakowa: ul. Stachowicza, os. Zgody, ul. Wielicka, ul. Powstania Warszawskiego, pl. Wszystkich Świętych i CH „Bonarka” oraz w sześciu lokalizacjach MOPS.

Planuje się również zorganizowanie pięciu grup po dwie osoby, tzw. mobilnych. Osoby te zostaną wyposażone w laptopy i zgodnie z ustalonym harmonogramem będą przyjmowały wnioski o świadczenia wychowawcze w największych szkołach i przedszkolach na terenie miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania i wypłaty świadczeń będą publikowane na stronie www.sprawyspoleczne.krakow.pl oraz www.bip.krakow.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.