PARTNER PORTALU
  • BGK

W którym mieście za OC zapłacimy najmniej?

  • JS    21 lipca 2017 - 21:08
W którym mieście za OC zapłacimy najmniej?
Im większe miasto, tym więcej trzeba zapłacić za OC (fot. pixabay.com)

Miejsce zamieszkania jest głównym czynnikiem, wpływającym na cenę polisy - informuje serwis Rankomat.pl, który sprawdził ceny OC w poszczególnych miastach w Polsce.
Jak stwierdza, schemat jest prosty - im większe miasto, tym więcej trzeba zapłacić za OC. Miejsce zamieszkania właściciela auta to bowiem dla ubezpieczyciela wskaźnik ryzyka ubezpieczeniowego.  Im dalej od zatłoczonych ulic, tym więc lepiej, bo cena obowiązkowego OC maleje.

Na podstawie czerwcowych kalkulacji użytkowników porównywarki Rankomat.pl sprawdzono najniższe ceny OC w dużych miastach i małych miejscowościach. Jaki efekt?

Okazuje się, że najwięcej za OC trzeba zapłacić we Wrocławiu. Tu ceny wynoszą około 1105 zł. W stolicy Dolnego Śląska jest aż o 40 proc. drożej niż w pozostałych miastach w Polsce. W czołówce znalazły się także miasta Gdańsk (ze średnią ceną OC wynoszącą 1029 zł), Warszawa (średnio: 999 zł oraz Poznań  (średnio: 992 zł). 

Najlepiej wypadły natomiast Katowice, gdzie cena OC wynosiła średnio 777 zł - 1 proc. taniej niż w pozostałych miastach w Polsce oraz w Lublinie (średnio: 769 zł / 6% taniej od pozostałych miast Polski).

Jak natomiast wypadają ceny w mniejszych miastach? Na Dolnym Śląsku w miejscowości Wleń OC kosztuje już 929 zł, czyli 16 proc. taniej niż we Wrocławiu. W pomorskim Pucku na przykład za polisę trzeba zapłacić 819 zł - 20 proc. taniej niż w Gdańsku, a w mazowieckich Wyśmierzycach - 649 zł, czyli 35 proc. mniej niż w Warszawie. Po pełną analizę odsyłamy do całego raportu, poniżej mapa z miastami wojewódzkimi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rt, 2017-07-27 12:22:12

    Gdzie najmniej zapłacimy za OC możemy sobie wyliczyć na kalkulatorze cuk