PARTNER PORTALU
 • BGK

W latach 70-tych ub. wieku nie było bohaterów. Każdego można było złamać [SONDA]

 • Parlamentarny.pl    18 lutego 2016 - 13:27
W latach 70-tych ub. wieku nie było bohaterów. Każdego można było złamać [SONDA]
Czesław Kiszczak i przywódca NRD Erich Honecker (z prawej), 1988 (fot.:Bundesarchiv, Bild 183-1988-0629-035 / CC-BY-SA 3.0)

• Przygotowaliśmy dla was sondę na temat gorących akt gen. Czesława Kiszczaka. Mówią Bogdan Borusewicz, Jan Rulewski, prof. Jan Żaryn, Marek Borowski, Jarosław Zieliński, Tadeusz Cymański i prof. Piotr Gliński.
• Dokumenty dotyczące TW „Bolek” znalezione w domu gen. Kiszczaka budzą wśród polityków spodziewane emocje. Być może jeszcze większa burza rozpęta się po ujawnieniu ich treści. Pytanie czy SB-cy mogą mieć więcej akt i nadal szantażują ludzi?
• Charakterystyczne są wypowiedzi dwóch polityków, legend „Solidarności” Bogdana Borusewicza i Jana Rulewskiego oraz przedstawicieli rządu Beaty Szydło. Rulewski np. dopatruje się zdrady Lecha Wałęsy zupełnie gdzie indziej niż w ewentualnej współpracy z SB.
Bogdan Borusewicz - wicemarszałek Senatu, już jako uczeń liceum działał w opozycji demokratycznej, niektórzy uważają, że to on był faktycznym przywódca strajku w Stoczni Gdańskiej:

- Pytajcie jak komentuje to Krzysztof Wyszkowski. To jest sprawa historyczna. Ja jestem politykiem, który się zajmuje sprawami istotnymi, współczesnymi i nie cofam się do historii. A poza tym nie wiem co zawierają te dokumenty - mówi Borusewicz.

------------------------------------------------------------------------

 Jan Rulewski - senator, działacz opozycji, b. przewodniczący Regionu Bydgoskiego „Solidarności” nie widzi żadnej rewelacji, z wyjątkiem tego, że nagle wdowa po gen. Kiszczaku stała się bohaterem tej afery:

- Prawdopodobnie jej lewicowe otoczenie uznało, że rynek jest najlepszą forma egzystencji i postanowiło handlować dokumentami, jak myślę, skradzionymi przez gen. Kiszczaka z archiwów państwowych.

Niewątpliwie obniża to jeszcze bardziej dobrostan moralny państwa. A to jest majątek. Żyjemy we wspólnocie, która rządzi się przyzwoitością, sprawiedliwością, koleżeństwem, uczynnością, miłosierdziem a te wartości obniżają swój poziom. Skaczemy sobie do gardeł, liczymy na tanie sensacje. Niszczymy wszystkie autorytety, jakie by one nie były. To wszystko się składa na to, że dobrostan moralny Polaków nie jest najwyższej klasy.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • ooloo, 2016-02-19 11:27:26

  Co by nie mówić, to Wałęsa jest człowiekiem drugiego sortu. Bo kapuś, który się nie przyznał i nie naprawił szkód zawsze takim pozostanie. Tyle w temacie.
 • Chełmianin N, 2016-02-19 10:30:06

  SZTUKA UMIARU! Polityka taka! Towarzysze i SB transformacji dokonali, ruch społeczny ukształtowali i solidarnością go nazwali. Ludki działali i przegrali, bo takich zmian nie zakładali, gdyż inne ludki sytuacją wykorzystali i zmianę spaprali. Nareszcie należy zrozumieć, że Jaruzelski był rozsąd...ny, ale nie zapobiegł temu, że nie każdy jest władzy godny. Ci! Co tak jego oskarżali, to dzisiejszy los nam zgotowali i człeka nieświadomego do własnych celów wykorzystali. Morał zaś taki: waśnie, kłótnie i wszelkie Polaków swary doprowadziło do tego, że co niektórzy nie znają umiaru.  rozwiń
 • patriota, 2016-02-19 10:12:03

  Ktoś kto dzisiaj mówi,że każdego można było złamać to nie powinien wdawać się w walkę o wolną Polskę. Dawni "opozycjoniści" to w większości ludzie powiązani z SB i innymi strukturami władzy komunistycznej, którzy mieli swoje przydzielone zadania do wykonania za stosownym wynagrodzeniem. Dz...isiaj nikt z nich nie jest winny współpracy, tylko pytam się kto w takim razie współpracował. Pytania z cyklu gdzie był wtedy Jarosław Kaczyński odpowiem był wtedy uczciwym Polakiem i Patriotą w przeciwieństwie do Lecha Wałęsy, był "internowany" wg niektórych. Wszystkim szpiegom, szmalcownikom, współpracownikom, TW, itp. maści zaprzedańcom zawsze i wszędzie pisano nowe życiorysy itd. Jak był TW to gdzie miał być???????? w domu????oczywiście, że razem z internowanymi aby się uwierzytelnił bo już każdy z jego kolegów wiedział, że jest TW"BOLEK" W więzieniach też w jednej celi z bandziorami zawsze siedzi konfident a nagle po paru dniach już go w tej celi niema. Wy piszący za pieniądze tego nie wiecie!!!!!!!!!!!????????????? Zaprzedańcy!!!!!!!!!  rozwiń