PARTNER PORTALU
  • BGK

W niedzielę druga tura wyborów burmistrza Sulmierzyc

  • pt/pap    17 czerwca 2016 - 07:28
 W niedzielę druga tura wyborów burmistrza Sulmierzyc
Były burmistrz Sulmierzyc został odwołany w referendum, ciąży zarzut przyjęcia łapówki (fot.youtube.com)

• W niedzielę, 19 czerwca w Sulmierzycach odbędzie się druga tura przedterminowych wyborów burmistrza.
• W głosowaniu 5 czerwca żaden z czterech kandydatów nie otrzymał wystarczającej liczby głosów.
O stanowisko burmistrza powalczą Dariusz Dębicki (PSL) i Daniel Kulawski (kandydat niezależny).

Były burmistrz Sulmierzyc Piotr K. został odwołany w marcowym referendum.

Żaden z kandydatów, którzy startowali w wyborach, nie uzyskał wymaganej liczby 586 ważnych głosów, która zdecydowałaby o wyborze burmistrza. Dębicki w pierwszej turze zdobył 584 na 1170 ważnych głosów; Kulawski uzyskał 304. Pozostali kandydaci zdobyli: Andrzej Budny - 215 głosów, zaś Grzegorz Nowak - 67.

Do udziału w głosowaniu uprawnionych jest 2221 osób. Mieszkańcy Sulmierzyc w niedzielę będą oddawać swój głos w jednym lokalu wyborczym w godzinach od 7 do 21.

W marcu 2015 roku b. burmistrz został zatrzymany przez CBA. Według prokuratury Piotr K. miał przyjąć ponad 20 tys. zł łapówki i "uzależnić czynność służbową od uzyskania korzyści majątkowej". Przyjęcie pieniędzy przez samorządowca miało być związane z działaniami inwestycyjnymi prowadzonymi na terenie gminy i dotyczyło modernizacji budynku szkoły.

Pod koniec kwietnia br. Sąd Rejonowy w Krotoszynie skazał Piotra K. na rok pozbawienia wolności, karę grzywny w wysokości 14 tys. zł oraz przepadek na rzecz Skarbu Państwu 14 tys. zł, czyli korzyści majątkowej uzyskanej z przestępstwa. Wobec mężczyzny orzeczono także zakaz pełnienia funkcji burmistrza i prezydenta miasta przez okres pięciu lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Sulmierzyce położone są w południowej części województwa wielkopolskiego, w powiecie krotoszyńskim. Miejscowość zamieszkuje niecałe 3 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.