PARTNER PORTALU
  • BGK

W niedzielę druga tura wyborów prezydenckich w Radomsku

  • MIW    19 lutego 2016 - 15:14
W niedzielę druga tura wyborów prezydenckich w Radomsku
21 lutego mieszkańcy Radomska znowu pójdą do urn. (Fot. : mswia.gov.pl).

• O urząd walczy Jarosław Ferenc i Wiesław Kamiński.
• Dotychczasowa prezydent ustąpiła po zdobyciu poselskiego mandatu.
• Trzeci po I turze Jacek Gębicz poparł Jarosława Ferenca.
W niedzielę (21 lutego) rozstrzygnie się, kto będzie prezydentem Radomska. W II turze wyborów na ten urząd zmierzą się Jarosław Ferenc, reprezentujący Komitet Wyborczy "Razem dla Radomska" i Wiesław Kamiński, będący kandydatem PiS.

Przedterminowe wybory na prezydenta Radomska zostały zarządzone po tym, jak dotychczas piastująca to stanowisko Anna Milczanowska, została wybrana do Sejmu i zrezygnowała z dotychczasowej funkcji (po jej ustąpieniu pełniącym obowiązki był Wiesław Kamiński).

O fotel prezydenta Radomska ubiegało się sześciu kandydatów – poza Kamińskim i Ferencem byli to jeszcze: Ewa Drzazga (KWW Ewy Drzazgi), Magdalena Spólnicka (KWW Magdaleny Spólnickiej), Jacek Rak (KWW Jacka Raka Kukiz'15) oraz Jacek Gębicz (KWW Wspólny Samorząd). Ten ostatni po I turze (zajął w niej trzecie miejsce) poparł Ferenca.

W pierwszej turze na Ferenca swój głos oddało 39,14 proc. osób, które wzięły udział w wyborach, na Kamińskiego postawiło 26,50 proc. głosujących. Do urn poszło w sumie niespełna 9 tysięcy osób. Uprawnionych do głosowania jest prawie 39 tysięcy mieszkańców Radomska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.