W niedzielę II tura przedterminowych wyborów prezydenta Radomska

W niedzielę odbędzie się druga tura przedterminowych wyborów na prezydenta Radomska (łódzkie). O stanowisko ubiegają się Jarosław Ferenc (KW "Razem dla Radomska") i Wiesław Kamiński (KW PiS), którzy uzyskali najwięcej głosów w pierwszej turze.
W niedzielę II tura przedterminowych wyborów prezydenta Radomska
szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomsku Maria Wrona liczba uprawnionych w niedzielę do głosowania nie zmieniła się w porównaniu z pierwszą turą. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Przeprowadzenie przedterminowych wyborów zarządziła premier Beta Szydło po tym jak dotychczasowa prezydent miasta Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i zrezygnowała z zajmowanego stanowiska.

O fotel prezydenta miasta w pierwszej turze wyborów, która odbyła się 7 lutego walczyło sześcioro kandydatów. Żaden z nich nie otrzymał wymaganego poparcia, czyli ponad 50 proc. głosów, w związku z czym w niedzielę odbędzie się ponowne głosowanie na dwóch kandydatów.

Do drugiej tury wyborów przeszli: Jarosław Ferenc, kandydat KW "Razem dla Radomska", który 7 lutego uzyskał 5357 głosów czyli 39,14 proc. oraz Wiesław Kamiński, kandydat PiS, na którego zagłosowało 3628 osób, czyli 26,50 proc.

48-letni Ferenc rywalizował z Milczanowską w 2014 roku w wyborach na prezydenta Radomska. W blisko 48-tysięcznym mieście przegrał w II turze różnicą 286 głosów. 61-letni Kamiński od końca listopada ubiegłego roku jest komisarzem Radomska; na tę funkcję wyznaczyła go premier Szydło. Kandydat popierany przez PiS jest krewnym prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Jak poinformowała w czwartek PAP szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomsku Maria Wrona liczba uprawnionych w niedzielę do głosowania nie zmieniła się w porównaniu z pierwszą turą i wynosi prawie 38,8 tys. osób. Komisje obwodowe, których jest 24, czynne będą od godz. 7 do 21. Głosujący w lokalu wyborczym otrzyma jedną kartkę z nazwiskami kandydatów. Można zagłosować tylko na jednego z nich; aby głos był ważny, trzeba postawić znak X w kratce przy nazwisku kandydata.

Aby otrzymać kartę do głosowania trzeba przedstawić komisji dokument tożsamości. Może to być np. dowód osobisty czy paszport.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE