PARTNER PORTALU
  • BGK

W niedzielę II tura przedterminowych wyborów prezydenta Radomska

  • PAP    18 lutego 2016 - 10:38
W niedzielę II tura przedterminowych wyborów prezydenta Radomska
szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomsku Maria Wrona liczba uprawnionych w niedzielę do głosowania nie zmieniła się w porównaniu z pierwszą turą. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

W niedzielę odbędzie się druga tura przedterminowych wyborów na prezydenta Radomska (łódzkie). O stanowisko ubiegają się Jarosław Ferenc (KW "Razem dla Radomska") i Wiesław Kamiński (KW PiS), którzy uzyskali najwięcej głosów w pierwszej turze.
Przeprowadzenie przedterminowych wyborów zarządziła premier Beta Szydło po tym jak dotychczasowa prezydent miasta Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i zrezygnowała z zajmowanego stanowiska.

O fotel prezydenta miasta w pierwszej turze wyborów, która odbyła się 7 lutego walczyło sześcioro kandydatów. Żaden z nich nie otrzymał wymaganego poparcia, czyli ponad 50 proc. głosów, w związku z czym w niedzielę odbędzie się ponowne głosowanie na dwóch kandydatów.

Do drugiej tury wyborów przeszli: Jarosław Ferenc, kandydat KW "Razem dla Radomska", który 7 lutego uzyskał 5357 głosów czyli 39,14 proc. oraz Wiesław Kamiński, kandydat PiS, na którego zagłosowało 3628 osób, czyli 26,50 proc.

48-letni Ferenc rywalizował z Milczanowską w 2014 roku w wyborach na prezydenta Radomska. W blisko 48-tysięcznym mieście przegrał w II turze różnicą 286 głosów. 61-letni Kamiński od końca listopada ubiegłego roku jest komisarzem Radomska; na tę funkcję wyznaczyła go premier Szydło. Kandydat popierany przez PiS jest krewnym prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Jak poinformowała w czwartek PAP szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomsku Maria Wrona liczba uprawnionych w niedzielę do głosowania nie zmieniła się w porównaniu z pierwszą turą i wynosi prawie 38,8 tys. osób. Komisje obwodowe, których jest 24, czynne będą od godz. 7 do 21. Głosujący w lokalu wyborczym otrzyma jedną kartkę z nazwiskami kandydatów. Można zagłosować tylko na jednego z nich; aby głos był ważny, trzeba postawić znak X w kratce przy nazwisku kandydata.

Aby otrzymać kartę do głosowania trzeba przedstawić komisji dokument tożsamości. Może to być np. dowód osobisty czy paszport.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.