PARTNER PORTALU
  • BGK

W Ostrowie Wlkp. powstał pierwszy klub "Senior plus"

  • PAP/KDS    7 lutego 2018 - 18:15
W Ostrowie Wlkp. powstał pierwszy klub "Senior plus"
Klub jest czynny od poniedziałku do piątku, od 9 do 13 i od 15 do 19. (fot.shutterstock.com)

350 tys. zł kosztowało otwarcie klubu "Senior plus" w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto na ten cel wyłożyło 200 tys. zł, zaś 150 tys. dołożyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Z okazji uruchomienia placówki minister Elżbieta Rafalska przesłała do władz Ostrowa Wlkp. list, w którym podkreśliła, że polityka prorodzinna oznacza troskę o wszystkie pokolenia - także o seniorów.

- To oni pełnią niezwykle ważną rolę w społeczeństwie, a w szczególności w rodzinie, poprzez życiową wiedzę i doświadczenie wnoszą olbrzymi wkład w ich rozwój, a swoją radą i mądrością służą młodszym pokoleniom - napisała.

Prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek powiedziała, że w mieście dotąd brakowało takiego miejsca. Koszt adaptacji budynku na klub Senior + wyniósł 350 tysięcy zł. Miasto ze swojego budżetu wydało 200 tysięcy, pozostałe 150 tys. dołożyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dzięki ministerialnej dotacji - jak poinformowała - udało się nie tylko zmodernizować obiekt, ale także wyposażyć w niezbędny sprzęt. By ułatwić dostęp do klubu osobom niepełnosprawnym zamontowano także windę.

Klimek powiedziała, że to ostrowscy seniorzy wielokrotnie sygnalizowali potrzebę powstania takiego miejsca.

- Oni borykają się z różnymi chorobami, ale ich najgorszą chorobą jest samotność - powiedziała. Dlatego władze miasta postanowiły stworzyć miejsce, gdzie osoby starsze będą mogły spotkać się, poczytać prasę, wspólnie obejrzeć film, wypić kawę czy porozmawiać.

- Mam nadzieję, że będą też mieli okazję do zawierania nowych znajomości, a może przyjaźni - dodała prezydent.

Miasto powierzyło prowadzenie klubu stowarzyszeniu "Ludzie dla Ludzi". Zgodnie z ofertą stowarzyszenia w ciągu roku odbywać się będą w klubie różnorodne zajęcia dla seniorów: informatyczne, edukacyjne, kulturalne czy usprawniające aktywność ruchową. Klub jest czynny od poniedziałku do piątku, od 9 do 13 i od 15 do 19.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.